TZYMB

Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği

SEÇİMLER ÜLKEMİZE VE MİLLETİMİZE HAYIRLI OLSUN

14 Mayıs 2023 pazar günü yapılan Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Seçimleri, akabinde 2. tura kalan ve 28 Mayıs 2023 pazar günü yapılan Cumhurbaşkanı seçimi sükunetle ve demokrasiye yakışır bir şekilde sonlanmıştır. YSK tarafından açıklanan ve kesinleşmeyen sonuçlara göre kazanan Cumhur ittifakı ve desteklediği Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN olmuştur. Tabi ki kazanan aslında Türkiye olmuştur. Dünyanın hiç bir ülkesinde bu derece demokratik olgunlukta bir seçim görülmez iken Türkiye bütün dünyaya bir örnek teşkil etmiştir. Hayırlı olsun diyoruz.

Seçimler bittiği ve istikrar tercih edildiğine göre artık Türkiye’nin asıl sorunu olan tarım ve ekonomi meselelerine yönelik ciddi adımlar atılması gerekmektedir. Camiamızın da içerisinde bulunduğu tarımsal sektörlerde yaşanan ciddi krizlerin istikrarla ve kararlı adımlarla üzerine gidilmesi ve sorunlarının derhal çözülmesi gerekmektedir. Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği olarak Cumhur ittifakı ve Türkiye Yüzyılı için Ülkemize tarımsal anlamda katkıda bulunmaya devam edeceğiz.

Bütün Türkiye’ye hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Ayrıca İstanbul’un Fethinin 570. yılını da tebrik ediyor, aziz milletimiz nezdinde Fatih Sultan Mehmet Han ve şehitlerimizi saygıyla anıyoruz.

TÜRK ZİRAAT YÜKSEK MÜHENDİSLERİ BİRLİĞİ YÖNETİM KURULU