TZYMB

Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği

ÜYELİK

01.04.2006 tarihli son Genel Kurulumuzda değişiklik yapılan Birlik Tüzüğümüzün 6. Maddesine göre derneğe üye olma, üyelikten çıkma ve çıkarılmanın şart ve şekilleri  şöyledir.

"Derneğe Üye Olma, Üyelikten Çıkma ve Çıkarılmanın Şart ve Şekilleri:
Üye Olma Hakkı:

 Madde 6.  Türkiye Cumhuriyeti yüksek öğrenim kurumlarından ziraat yüksek mühendisi, ziraat mühendisi olarak mezun olan veya yurt dışında muadil eğitim alan  ehliyete sahip gerçek kişilerden derneğin amaçlarını benimseyenler; 5253 sayılı Dernekler Kanunu ve Türk Medeni Kanununda belirtilen sürekli ve süreli hak yoksunluğu veya hak sınırlaması kapsamında kalmamak koşulu ile derneğe üye olabilir. Dernek yönetim kurulu, üyelik için yapılacak yazılı müracaatları en çok 30 gün içinde üyeliğe kabul veya isteğin reddi şeklinde karara bağlayıp sonucu müracaat sahibine yazı ile duyurmak zorundadır. Dernek giriş beyannamesi doldurularak üyelik için müracaat edilir, İki asil üye yönetim kuruluna üyeyi tanıtır ve üyelik teklifinde bulunur. Derneğin   iki  türlü  üyesi  vardır.
 a) Asil  üyeler. Yukarıdaki  fıkradaki  şart, hak  ve  salahiyete  sahip  olup, Dernekler  Kanunundaki  kısıtlamalara  girmeyenler  derneğin  asil  üyesi  olurlar.
 b) Şeref  üyeleri. Ziraat  mühendisi  veya  ziraat  mühendisi  olmasalar  bile  derneğe  maddi  manevi  yardımları  dokunanlar  ile  Türk  ziraatına  faydalı  katkıları  olanlar  derneğin  şeref  üyesi  olurlar."

 

ÜYELİK İÇİN GEREKLİ BELGELER:

1-Diploma Fotokopisi

2-Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

3-Fotoğraf (3 Adet )

4-Özgeçmiş

Üye Kayıt Formu; Birlik Genel Merkezi, Şube Başkanlıklarımız, Ankara Kurum Temsilcilerimiz ve İl Temsilcilerimizden alınmaktadır.

 NOT: Üyelik başvurularında 100 TL alınmaktadır. Alınan ücretin 50 TL’si üye olunan yıla ait üyelik aidatıdır.

 
 Üyelik ve Yıllık Aidatların Yatırılması Gereken Hesaplar:
 
Posta Çeki Hesabı: 341827T.C.Ziraat Bankası Mithatpaşa Şb.: 7961756-5001
 

 BİLGİLERİNİZİ ON LİNE OLARAK GÜNCELLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ..

Bir cevap yazın