TZYMB

Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği

BİRLİK YÖNETİMİ OLARAK TARIM BAKANI VAHİT KİRİŞÇİ’YE ZİYARETTE BULUNDUK

Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği Yönetimi olarak Birlik Başkanımız Mehmet Ali ÜNAL, Başkan Yardımcısı Fazilet ULUÇ, Genel Sekreter Yavuz ER, Genel Yayın Yönetmeni Erol Gürkan IŞIN, Muhasip Engin ULAŞ, Yönetim Kurulu üyeleri Mehmet Murat TUNCER, İbrahim KELEŞ, Kamil EREN ve Adana Şube Başkanımız Celal KARA ile Tarım ve Orman Bakanlığına atanan Meslektaşımız Prof.Dr. Vahit KİRİŞÇİ’yi ziyaret ettik. Ziyarette Bakan Yardımcısı Sayın Nihat PAKDİL ve Bakan danışmanı Sayın Hasan GEZGİNÇ de hazır bulundu. Sayın Bakanın sıcak karşılaması ile başlayan sohbet, yönetim kurulunun kendini takdimiyle devam etti. Bakanlık hakkında geçmişten bugüne gelen sıkıntılar paylaşıldı. Tarım politikaları ve destekleme programları hakkında karşılıklı istişarelerde bulunuldu. Ziraat Mühendisliği Mesleğinin hakettigi yerlere tekrar çıkabilmesi için yapılması gerekenler tartışıldı.

1 saatten fazla süren toplantı ve istişare sonunda Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği olarak, kısa, orta ve uzun vade çözüm önerileri, Mesleki durum ve yapılması gerekenler, bürokratik işlemler ile ilgili hazırladığımız Rapor teslim edildi.

Sayın Bakanımızın yoğun programı neticesinde daha sonra tekrar görüşmek üzere salondan ayrınıldı. Daha sonra Bakan Yardımcımız Sn. Nihat PAKDİL ile en yakın zamanda bir istişare toplantısı daha yapma kararıyla Bakanlıktan ayrınıldı.

Bu vesileyle Tarım ve Orman Bakanlığına atanan Meslektaşımız Sayın Prof. Dr. Vahit KİRİŞÇİ’yi bir kez daha tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.