TZYMB

Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği

BİRLİĞİMİZDEN BİTKİSEL ÜRETİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE ZİYARET

Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği Başkanımız Mehmet Ali ÜNAL, Genel Yayın Yönetmeni Erol Gürkan IŞIN, Muhasip Engin ULAŞ ve Yönetim Kurulu Üyesi M.Murat TUNCER Yönetim kurulu adına Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürü ve Birliğimizin uzun yıllardır üyesi olan Sn. Dr. Mehmet HASDEMİR’ i makamlarında ziyaret etti.

Genel Müdür Dr. Mehmet HASDEMİR Bey ile gerçekleşen görüşmede her yerde değindiğimiz Ziraat Mühendisliği mesleği adına birtakım konularda istişarelerde bulunuldu. Gerek Bakanlık bünyesinde çalışan, gerekse kamu-özel diğer alanlarda çalışan meslektaşlarımızın mevcut sıkıntıları dile getirildi. Ziraat Mühendislerinin özlük haklarının iyileştirilmesi adına atılması gereken adımlar ele alındı. Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğünün Ziraat Mühendislerinin ana omurgası olduğunu dile getiren birlik başkanımız Sayın Mehmet Ali ÜNAL aynı zamanda Üyemiz de olan Dr. Mehmet HASDEMİR’e Birlik ve meslek adına atılacak adımlarda işbirliği teklif etti. Bu tekliften memnuniyet duyduğunu ve üzerine düşen her şeyi çekinmeden yapacağını ifade eden Dr. Mehmet HASDEMİR ilişkileri hem meslek camiası hem de tarım sektörü adına geliştirmekten yana olduğunu söyledi. Görüşmede hazır bulunan yine Birliğimiz üyeleri Bitkisel Üretim Genel Müdür Yardımcısı Ercan TÜRKTEMEL ve Tarım Havzaları Daire Başkanı Ali CANYILMAZ ile destekleme politikaları hakkında konuşuldu ve bir takım önerilerde bulunuldu. Daha sonra konularla alakalı bilgi notları, tespit ve çözümler üzerine tekrar konuşulmak üzere makamdan ayrınıldı.

Son derece sıcak bir ortamda oldukça verimli gerçekleşen bu görüşme neticesinde Üyemiz Bitkisel Üretim Genel Müdürü Sn. Dr. Mehmet HASDEMİR’e ,Genel Müdür Yardımcısı Ercan TÜRKTEMEL ve Tarım Havzaları Daire Başkanı Ali CANYILMAZ’e teşekkürlerimizi sunuyoruz.