TZYMB

Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği

Mihrali AKSU Hak’ka yürüdü…

Birliğimiz üyesi, MHP Genel Muhasip Yardımcısı ve 21. Dönem Erzincan Milletvekili Mihrali Aksu Emirdağ/Afyonkarahisar'da ilçe teşkilatının düzenlediği program sonrası kalp krizi geçirerek vefat etti. Camiamızın başı sağolsun...


 


Afyonkarahisar’ın Emirdağ ilçesinde, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen programa katılan MHP Genel Muhasip Yardımcısı ve 21.  Dönem Erzincan Milletvekili Mihrali Aksu, geçirdiği kalp krizi sonucu öldü.


Emirdağ MHP İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen ”Dostluk Gecesi” konserine davetli olarak katılan Aksu, gecede yapmış oldu konuşma sonrasında rahatsızlandı. Partili arkadaşları tarafından Emirdağ Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Aksu’nun, geçirdiği kalp krizi sonucu vefat ettiği bildirildi.


Mihrali AKSU’ya Yüce Allah’tan rahmet diler, ailesine,  yakınlarına ve camiamıza başsağlığı dileklerimizi iletiriz. 


  
MİHRALİ AKSU KİMDİR?


1952 Yılında Erzincan’da doğan Aksu, Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden mezun oldu. Ziraat Yüksek Mühendisi olan Aksu, Erzincan Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü, Türk Tarım Orman-Sen Erzincan Şubesi Başkanlığı, Türkiye Kamu-Sen Erzincan İl Temsilciliği, Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği İl Temsilciliği ve 21. Dönem Erzincan Milletvekilliği görevlerinde bulundu. Aksu, son olarak MHP Genel Muhasip Yardımcılığı görevinde bulunuyordu. Aksu, evli ve 4 çocuk babasıydı.


 


TAZİYE MESAJLARI


Sayın Dr. Ahmet ERDURMUŞ
Türk Ziraat Mühendisleri Birliği Genel Başkanı


 


Sayın Erdurmuş,
Değerli Meslektaşımız, 21. Dönem Erzincan Milletvekili ve MHP Genel Sayman Yardımcısı Mihrali AKSU’nun vefatından derin üzüntü duydum. Çok Değerli Kardeşimize Allah’tan rahmet, meslek toplumumuza, ailesi ve sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyorum.


Sevgi ve Saygılarımla


Prof. Dr. Gürol ERGİN


Muğla Milletvekili