TZYMB

Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği

Bundan 87 yıl önce..

Bundan 87 yıl önce Büyük Atatürk'ün önderliğinde Anadolu’da Türk'ün tarih boyunca hep yaptığı gibi, yeni bir Milli Mücadele başlatıldı. Bu mücadele yedi düvele karşı nice savaşlardan çıkmış, yorgun ama umutlu bir Millet’i yeniden uyandırma mücadelesiydi..

Bundan 87 yıl önce Büyük Atatürk’ün önderliğinde Anadolu’da Türk’ün tarih boyunca hep yaptığı gibi, yeni bir Milli Mücadele başlatıldı. Bu mücadele yedi düvele karşı nice savaşlardan çıkmış, yorgun ama umutlu bir Millet’i yeniden uyandırma mücadelesiydi..


Bu mücadele sadece işgalcileri yurttan atma ya da içimizdeki hainlere haddini bildirme mücadelesi değildi.. Bu Türk’ün tarihin sonsuzluk sayfasına yazdığı şanlı destanlarından bir yenisini daha dünyaya haykırma mücadelesiydi.  Bugün de o günkü gibi Millet’in kurtuluşundan yana olmak yerine başkalarının hempası olmayı tercih edenlerin oyunları ile karşı karşıya bulunmaktayız. Bu Milleti, yeni bir Milli Mücadele yapma mecburiyeti ile karşıkarşıya bırakmak isteyenlere fırsat verilmeyecektir.


Cumhuriyetimizi emanet ettiğimiz Asil Türk Gençliğine armağan edilen 19 Mayıs’ı büyük coşku,  gurur ve kıvançla kutluyoruz..


Yüce Milletimize Kutlu olsun..