TZYMB

Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği

BİRLİK’TE İMZA VE SÖYLEŞİ GÜNÜ

Tarım Bakanlığımız Eski Müsteşarı Sayın Hüsnü POYRAZ’ın, özel ve iş hayatı birikimlerini kaleme aldığı “Devlet Erkanı ile Erken Tanıştım” Kitabının söyleşi ve imza günü Birlik Genel Merkezinde gerçekleştirildi.
Birliğimiz Genel Başkanı Mehmet Ali ÜNAL, Vakfımızın Başkanı Özbay TAŞKIN ile çok sayıda meslektaşımızın katıldığı etkinlikte, yaşanmış anılar dile getirilirken duygusal anlar da yaşandı.
Toprak Tarım Reformu Genel Müdürlüğü, Kooperatifler Genel Müdürlüğü, Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdürlüğü ve Tarım Bakanlığı Müsteşarlığı görevlerinde bulunurken ortaya konulan çalışmalardan ilginç ve önemli anılar paylaşıldı.
Sayın Müsteşarımızın kitabında da genişçe yer alan anlatımlar ile birlikte çalışma fırsatı bulmuş çok sayıda meslektaşımızın da ifade ettiği üzere;
“Bulunduğu tüm makamlarda olaylara pozitif yönünden bakabilen, gerektiğinde rutinin de dışına çıkarak, pratik ve uygun çözümler üretebilmesi onun en karakteristik özelliğini oluşturuyor. Bununla birlikte en önemli özelliğinin mesleki birikimi ile araştıran, geliştiren ve sorgulayan yanının tüm çalışmalarında en temel çıkış noktasını oluşturuyor…”
Kitap, hem mesleki ve hem de sosyal olarak yaşanmışları anlatırken arkadan gelen bizlere ve bizden sonrakilere çok önemli çıkarımlar da kazandırıyor.
Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği ve mesleğimize katkılarından dolayı kendisine Birlik Başkanımız Mehmet Ali ÜNAL ile Vakıf Başkanımız Özbay TAŞKIN tarafından günün anısı bir plaket takdim edildi.
Sayın Müsteşarımıza emeklilik hayatında tekrar başarılar diliyoruz.