TZYMB

Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği

BAYRAM VE TEŞEKKÜR MESAJI

Mensubu olmaktan gurur duyduğumuz Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği’nin (TZYMB) 60. Olağan Genel Kurulu’nda başkan ve yönetim kurulu üyelerimize gösterilen teveccüh ve destekten dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz.
TZYMB 82 yıldır mesleki, ilmi ve fikri alanda faaliyetini kesintisiz devam etmektedir. Bu faaliyetlerin yürütülmesi için fedakarca çaba gösteren tüm yöneticilerimize şükranlarımızı sunuyoruz, her zaman sevgi ve saygıyla anıyoruz.
Başta Prof. Dr. Orhan DÜZGÜNEŞ olmak üzere Hakk’a kavuşan tüm yöneticilerimize ve meslektaşlarımıza da rahmet diliyoruz.
Siyaset, akademi, kamu, özel sektör, sivil toplum kuruluşları yani toplumun her alanında yer alan idealist ve milli hassasiyetleri güçlü olan birlik üyelerimizi temsil etmek hem onur verici hem de zor bir görev olduğu aşikardır.
Yönetim kurulu ve fedakar il temsilcilerimizle birlikte sevgi, saygı ve hoşgörüyü önemseyip meslektaşlarımız arasındaki birliği, beraberliği ve dayanışmayı artırmak görevlerimizden bir tanesidir.
Türkiye’nin en köklü sivil toplum kuruluşu olan Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği’nin (TZYMB) yüksek bilgi düzeyine ve fikri derinliğe sahip üyeleri ile birlikte Ziraat Mühendisliği mesleğini değer yaratan ve kıymetli bilgiler üreten bir konumda olmasını sağlamak en büyük hedefimizdir.
Özetle; TZYMB’nin misyonu ve kuruluş amacından sapmadan Ziraat Mühendislerinin sesi ve Ziraat Mühendisliğinin çağımıza uygun temsilcileri olacağız. Bu hususta yıllarca bulundukları illerde Birliğimizi layıkıyla temsil eden değerli Şube Başkanlarımız ve yönetimleri, İl temsilcilerimiz ve kurum temsilcilerimize de teşekkürü bir borç biliriz.

Ne yazık ki bu bayram etkisini tam olarak kaybetmeyen Covid-19 nedeniyle Birliğimizde toplu olarak bayramlaşma yapmayacağız. Pandemi koşullarının bizlere daha uygun iklimlerde eski birlik dolu bayramlaşmalarımızı geri getireceği günleri özlemle beklemekteyiz.

Bu vesileyle mübarek Kurban Bayramınızı tebrik eder, sevgi ve saygılarımızı sunarız.

Yönetim Kurulu Adına
Mehmet Ali ÜNAL
Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği Başkanı