Genel Merkez Haberleri
15 TEMMUZ ve TÜRKİYE
Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarih ve Kültür Topluluğu tarafından düzenlenen 15 Temmuz ve Türkiye konulu konferans düzenlendi.
VEFAT VE BAŞSAĞLIĞI
Birliğimiz Üyesi ve Karayolları 4. Bölge Müdürlüğünde görev yapan Nuri PEMBEGÜL geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etmiştir. Cenazesi bugün (20.10.2016) ikindi namazına müteakip Ankara Hacıbayram Camiinde kılınacak namazdan sonra İncek'te defnedilecektir. Merhuma Allah'tan Rahmet ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
15.09.2016 BİRLİĞİMİZDE BAYRAMLAŞMA
KURBAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
KURBAN BAYRAMINIZI KUTLAR, TÜRK İSLAM ALEMİNİN BİRLİK VE DİRLİĞİNE VESİLE OLMASINI CENAB-I ALLAH(C.C.)TAN NİYAZ EDERİZ. BAYRAMIN 4.GÜNÜ (15-EYLÜL-PERŞEMBE), SAAT 13:00'DA BİRLİK BİNAMIZIN LOKAL KATINDA YAPILACAK OLAN BAYRAMLAŞMA MERASİMİNE TÜM ÜYELERİMİZİ BEKLERİZ. FEHMİ KİRAZ GENEL BAŞKAN YÖNETİM KURULU ADINA
Genel Başkanımız Sn. Fehmi KİRAZ ve Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Özden GÜNGÖR 3 Eylül 2016 KANAL 42 ekranlarında olacaktır.
Recep Cingöz'ün hazırlayıp sunduğu Tarım Masası, 3 Eylül 2016 Cumartesi günü saat 21.00'da Kanal 42 ekranlarına canlı olarak gelecek. İlk program konukları Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Sayın Özden Güngör ve Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği Genel Başkanı Sayın Fehmi Kiraz olacak. Türk tarım ve hayvancılığının genel problemleri ve çözüm yolları canlı yayında Tarım Masasına yatırılacak. Tarım Masası 03 Eylül 2016 Cumartesi Günü saat 21.00'da canlı yayınla, Kanal 42 Ekranlarında olacaktır. Tüm Üyelerimize duyurulur.
DEMOKRASİ VE ŞEHİTLER BULUŞMASI
7 AĞUSTOS 2016 DEMOKRASİ VE ŞEHİTLER BULUŞMASI
En kötü demokrasi en iyi darbe idaresinden daha evladır

TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ. Terörün ve demokrasiye yapılan her türlü kalkışmanın tam manasıyla karşısındayız. "En kötü demokrasi en iyi darbe idaresinden daha evladır." düsturuna sonuna kadar sahibiz. Demokrasiye inanıyor ve demokrasi dışındaki her türlü yönetim anlayışına karşı çıkıyoruz.

Fehmi KİRAZ
Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği Genel Başkanı

07.09.2016 BİRLİĞİMİZDE BAYRAMLAŞMA
TZYMB Üyeleri Genel Merkezde bir araya gelerek bayramlaştı. Ankara'da kalan TZYMB Üyeleri Ramazan Bayramının 3. gününde Genel Başkanımız Fehmi KİRAZ ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile geleneksel hale gelen bayram toplantısında tüm üyelerin bayramını tebrik etti.
GENEL BAŞKAN BEREKET TV DE
Genel Başkanımız Fehmi KİRAZ 27 Haziran 2016 tarihli Bereket TV ekranlarında Umut ÖZDİL Bey'in programına konuk olmuştur. Programın videosunu aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.
Orhan Hocamız Mezarı Başında Anıldı.
TZYMB eski genel başkanımız ve ülkemizin bilimine önemli katkıları olan değerli hocamız mezarı başında dualarla anıldı. Anma töreninde genel başkan Fehmi KİRAZ'da hazır bulundu.
TZYMB VE VAKFI TARAFINDAN İFTAR YEMEĞİ DÜZENLENDİ
Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği ve Vakfı tarafından düzenlenen geleneksel iftar yemeği Birlik lokalimizde büyük bir katılımla gerçekleştirildi.
KIRMIZI ET BASIN BİLDİRİSİ 31 MAYIS 2016
58. OLAĞAN GENEL KURUL YAPILDI
Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği 58. Olağan genel kurulu Gür Kent Otel’de yapıldı. Fehmi KİRAZ başkanlığındaki yeni yönetim kurulu tekrar seçildi.
14 Mayıs Dünya Çiftçiler Gününü Kutluyoruz.
Belki de toplumumuzun en çileli meslek gruplarından olan çiftçilerimizin Dünya Çiftçiler gününü kutluyoruz.
TZYMB 58. GENEL KURUL İLANI
Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri 58. Olağan Genel Kurulu yapılacaktır.
PROJE YAZMA EĞİTİMİ
Birliğimizce ücretsiz düzenlenen proje yazma eğitimi başlamış olup bir sonraki eğitim yine ücretsiz olarak devam edecektir. Başvurmak isteyen meslektaşlarımız Genel Sekreterimiz Fikri KAYA ile irtibata geçmeleri gerekmektedir. İrtibat Tel: 0312 433 59 81
ŞANLIURFA ŞUBE BAŞKANI ULUSAL TV 'DE
TÜRK ZİRAAT YÜKSEK MÜHENDİSLERİ BİRLİĞİ Şanlıurfa Şube Başkanımız Mehmet Rüstem COŞKUN Bey'in Ulusal TV'de 31.03.2016 tarihinde katıldığı canlı yayını aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz. http://www.tvarsivi.com/ulusaltv-31-03-2016-3980729y.html
TERÖRÜ LANETLİYORUZ
TERÖRÜ LANETLİYORUZ
"Son günlerde yurdumuzun çeşitli bölgelerinde yaşanan terörist saldırılar ülkenin her ferdini derinden etkilemiştir. Terör acımasız ve kanlı yüzünü Ankara'da bir kez daha gösterdi. Huzur ve güvenliğimizi hedef alan bu alçak saldırıyı, terörü, teröre destek verenleri, terörün arkasındaki iç ve dış güçleri nefretle kınıyoruz. Ankara’daki kalleş saldırıda Tarım Bakanlığında çalışan Ferah ÖNDER ve üyemiz Atilla ÖZDEMİR’in oğlu Dorukhan Yusuf ÖZDEMİR hayatını kaybetmiştir. Bu saldırıda hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet; ailelerine, yakınlarına ve milletimize sabır ve başsağlığı diliyoruz. Bize düşen, birliğimizi korumaktır. Bize düşen, bizi yıkmak, bölmek durdurmak isteyenlere karşı tek yürek olmaktır. Bu tür karanlık planlarla ülkemizi karıştırmak isteyenler kirli emellerine hiçbir zaman ulaşamayacaktır. Milletimiz sahip olduğu sağduyu ile bu hain planları her zaman boşa çıkarmayı bilmiştir. En büyük temennimiz bu alçak saldırının tüm yönleriyle aydınlatılması, faillerinin yakalanması ve arkasındaki karanlık güçlerin ortaya çıkarılmasıdır. Bir kez daha, saldırıda vefat eden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet; ailelerine, yakınlarına ve milletimize sabır ve başsağlığı diliyoruz." Fehmi KİRAZ Genel Başkan Yönetim Kurulu Adına
GENEL BAŞKAN BEREKET TV DE
Genel Başkanımız Fehmi KİRAZ 29 Şubat 2016 tarihli Bereket TV ekranlarında Umut ÖZDİL Bey'in programına konuk olmuştur.
DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLANDI
Dünya kadınlar günü nedeniyle TZYMB ve Vakfı tarafından düzenlenen etkinlik gerçekleştirildi.
GENEL BAŞKAN KANAL 5 EKRANLARINDA
Genel Başkanımız Fehmi KİRAZ yarın (23 Ocak 2016) Saat:11:00-12:00 arası Kanal 5 ekranlarında "Genel Tarım Politikaları" ile ilgili Derin Sohbet programına konuk olacaktır.
TARIM ÖĞRETİMİNİN 170. YILI BASIN BİLDİRİSİ
Tarım öğretiminin 170. yılı nedeniyle Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği'nin basın bildirisi aşağıdadır.
GROWTECH ANTALYA FUARINDAYDIK
Antalya'da düzenlenen Growtech Tarım Fuarında Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği olarak fuara katıldık.
GENEL BAŞKAN KİRAZ KANAL B 'DE
Türk Ziraat Mühendisleri Genel Başkanımız sayın Fehmi KİRAZ Kanal B Güncel programına konuk oldu.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22
TZYMB E-ÜYE
TZYMB E-ÜYE sistemine http://www.tzymb.org.tr/uye adresinden ulaşabilirsiniz.