19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN..
5/18/2007
Devletimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK 19 Mayıs 1919 günü Samsun’a ayak basmış ve Havza, Amasya, Erzurum ve Sivas’ta halka bütünleşerek Bildiri ve Kongreler yaparak içte ve dışta verilecek olan Milli Mücadelenin ilk kıvılcımını yakmıştır. Bu tarihi gün gençlerimizin aynı kıvılcımı her zaman içinde hissetmesi için “19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı” olarak Türk Devleti’nin ve Cumhuriyetinin yılmaz bekçileri olan Türk Gençliği’ne armağan edilmiştir. Cumhuriyetimizi emanet ettiğimiz Asil Türk Gençliğine armağan edilen 19 Mayıs'ı büyük coşku, gurur ve kıvançla kutluyoruz.. Yüce Milletimize Kutlu olsun..

Türk’ün tarih boyunca verdiği emsalsiz Milli Mücadele örneklerinden birisinin başlangıcı olan bu harekette ve devamında yapılan çalışmalarda; Vatanın bütünlüğü ve milletin istiklâlinin tehlikede olduğu tespit edilerek, manda ve himayenin kabul edilemeyeceği vurgulanmış, bu durumdan yine milletin azim ve kararı ile kurtulunacağı gerçeği haykırılmıştır. Tüm yurdu saran bağımsızlık ve özgürlük aşkı sonucunda Müdafaa-i Hukuk Cemiyetleri kurularak halkın iradesi ortaya konmuş ve halkın kendi bağımsızlığının yine kendisi tarafından temini sağlanmıştır. Bu anlamda 19 Mayıs Türk Tarihi için çok önemli bir gündür.

Bu tarihi gün gençlerimizin aynı kıvılcımı her zaman içinde hissetmesi için “19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı” olarak Türk Devleti’nin ve Cumhuriyetinin yılmaz bekçileri olan Türk Gençliği’ne armağan edilmiştir.

 

Cumhuriyetimizi emanet ettiğimiz Asil Türk Gençliğine armağan edilen 19 Mayıs'ı büyük coşku,  gurur ve kıvançla kutluyoruz..

 

   Yüce Milletimize Kutlu olsun..
İlgisi olabilecek diğer başlıklar
54.OLAĞAN GENEL KURULUMUZ 10 MAYIS’TA…
BUĞDAY BASIN BİLDİRİSİ 07 MAYIS 2012
YAŞ ÇAY BASIN BİLDİRİSİ 25 MAYIS 2012
RAMAZAN BAYRAMI KUTLU OLSUN...
MÜBAREK KURBAN BAYRAMI KUTLU OLSUN..
NEVRUZ BAYRAMI KUTLU OLSUN...
14 Mayıs Dünya Çiftçiler Gününü kutluyoruz!...
Mübarek Miraç Kandili kutlu olsun...
Mübarek Berat Kandilini kutluyoruz
Birliğimiz daim olsun..
Mübarek Miraç Kandili kutlu olsun...
Mübarek Kurban Bayramı ve Yeni Yılınız Kutlu Olsun
TZYMB E-ÜYE
TZYMB E-ÜYE sistemine http://www.tzymb.org.tr/uye adresinden ulaşabilirsiniz.
İNTERNET - BASINDA TARIM