MESLEKTE 30 YIL HİZMET PLAKETLERİ TÖRENLE VERİLDİ
5/1/2007
Meslekte 30 yılını doldurmuş meslektaşlarımıza yönelik geleneksel "Meslekte 30 Yıl Hizmet Plaketi" töreni de kuruluş yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde yapıldı. Ankara Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Ege Üniversitesi, ve Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakülteleri tüm bölümler mezunlarının alabildiği “Meslekte 30 Yıl Hizmet Plaketi” bu sene 1977 yılı mezunlarına verildi. Panelde meslekte 30 yılını geride bırakmış meslektaşlarımız adına Bahri YILMAZ konuştu.

 

TZYMB Başkanı Dr. Ahmet ERDURMUŞ; “Türk tarımcıları bu ülkede güzel şeyler yapmışlardır. Dünyanın neresinde yeni bir teknik geliştirilmişse, tarımsal bir gelişme var ise çok defa o gelişme eş zamanlı olarak ülkemize de kazandırılmıştır. Ülkemiz insanı aç ve açık bırakılmamıştır. Nüfusun artışına eşdeğer ve hatta daha üzerinde üretim yapılarak, toplumumuzun ihtiyaçları karşılanmıştır. İşte Türkiye tarımının son 30 yılında hizmetleri olan, mesleğinde 30 yılını başarıyla tamamlamış Ziraat Mühendislerini temsilen bazı meslektaşlarımız aramızda bulunuyor. Birliğimizin kuruluş yıl dönümlerinde “Meslekte 30 Yıl Plaketi”  vermeyi gelenek haline getirdik. Bu kardeşlerimize de huzurlarınızda plaketleri takdim edilecektir. Ancak şunu belirtmekte fayda mülahaza ediyorum; 30 yıl hizmet vermiş olmak emeklilik olarak algılanmamalıdır. Bu arkadaşlarımız daha uzun yıllar ve hatta ömürlerinin sonuna kadar, ülke tarımına hizmet vereceklerdir. Milletimiz onların hem emeklerinden, hem de tecrübelerinden faydalanacaktır. Plaket alacak arkadaşlarımızın şahsında, tarıma  hizmet vermiş tüm meslektaşlarımın daha nice yıllar başarılı hizmetler vermesini ve sağlıklı bir hayat sürmelerini temenni ediyorum.” dedi.

 

Panelde meslekte 30 yılını geride bırakmış meslektaşlarımız adına bir konuşma yapan Bahri YILMAZ; özetle şöyle konuştu.

“Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği 29 Nisan 1939’de, yani bundan 68 yıl önce meslek odalarının ilki olarak kurulmuştur. Türkiye Cumhuriyeti anayasasının temel ilkeleri doğrultusunda çalışmalarını günümüze kadar sürdürmüştür.

Türk tarımının kendine yeter hale gelmesi için,

Ülke insanına yetecek gıda üretimi için,

Canla başla çalışan,

Karşılıksız üretim sevgisi sahibi

30 uncu meslek yılını geride bırakan meslektaşlarım, gönül arkadaşlarım!

Beraberce, Zirai alanda birçok yeniliğin öncülüğünü yaptık, ülke tarımında dünyaya model olacak uygulamalar gerçekleştirdik. Ülkemizi bugüne getirdik. Bundan sonra Allah sağlık verdiği sürece, Türk milletinin, Devletimizin geleceği için mücadelemiz devam edecektir.

Günümüzde ülkemizin ve tarımının içinde bırakıldığı cendereyi beraberce kıracağız!

Milli ürünlerin üretildiği, bağı, bahçeyi, çiftliği, bizler hep birlikte kurduk. Türk tarım sektörünün yok edilmesine karşı savaşı yine beraber yapacağız. Bunu, geçen 30 yılda edindiğimiz deneyim ve tecrübeyi Türk insanının hizmetine sunmayı sürdürerek yapacağız. Dünyada istediğimiz yeri alacak mücadeleyi başlatacağız. 3600 yürek birlikte atacak, 3600 akıl birlikte çalışacaktır.”

 

FOTOĞRAF ALBÜMÜNE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ...

İlgisi olabilecek diğer başlıklar
69.KURULUŞ YILDÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ:“MESLEKTE 30 YIL HİZMET PLAKETİ”
Meslekte 30. yıl plaketleri verildi.
MESLEKTE 30. YILINI DOLDURANLARA PLAKET
VETERİNER HİZMETLERİ, GIDA VE YEM KANUN TASARISI TASLAĞI HK. TZYMB GÖRÜŞÜ...
69.KURULUŞ YILDÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ:“MESLEKTE 30 YIL HİZMET PLAKETİ”
VETERİNER HİZMETLERİ, BİTKİ SAĞLIĞI, GIDA VE YEM KANUNU TASARISI TASLAĞI HAKKINDA
Zirai öğrenimin 164. Yılı törenlerle kutlanıyor.
TZYMB İNTERGİS CBS SERTİFİKALARI VERİLDİ
TZYMB E-ÜYE
TZYMB E-ÜYE sistemine http://www.tzymb.org.tr/uye adresinden ulaşabilirsiniz.