YENİ TARIM BAKANI FAKIBABA'YA BAŞARILAR
7/19/2017
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına yeni atanan Ahmet Eşref FAKIBABA'ya yeni görevinde başarılar diliyoruz.

Türk tarımının bu zor döneminde Tarım Bakanlığı görevini devralan Sayın Ahmet Eşref FAKIBABA'ya yeni görevinde başarılar diliyoruz. Tarım Bakanlığının ülkemiz insanının beslenmesinde çok önemli bir yeri olduğunu ve dünyanın en önemli sorunu haline gelen gıda meselesinin ciddiyetle üzerinde durulması gerekmektedir. Yeni Bakanın bu bakış açısı ile tarım camiasındaki ziraat mühendisliği mesleğinin daha ciddiye alarak Bakanlığımıza yön vereceğine inanıyoruz. 

Tarıma sadece buğday ile koyun mantığı çerçevesinde bakmayacağını, tarım sektöründe meslek disiplinlerine karşı daha duyarlı olacağına yürekten inanıyoruz. Yeni yönetim kadrosunu oluştururken tarımın temel sorunlarını bilen ve bu mesleğin içinden gelen değerli yetişmiş meslektaşlarımızla uyum içinde çalışacağını umuyoruz.

Özgeçmişi

16 Aralık 1951 tarihinde Şanlıurfa Birecik'de doğdu. Birecik Lisesini başarıyla tamamlayıp, Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni kazandı ve 1975 yılında mezun oldu. 1982 yılında İstanbul Taksim İlkyardım Hastanesinde genel cerrahi uzmanlığını tamamladı. Aynı yıl Iğdır Devlet Hastanesinde göreve başladı. 2 yıl Başhekimlik yaptıktan sonra 1984 yılında Birecik Devlet Hastanesine geçiş yaptı. 1992 yılında Şanlıurfa SSK Hastanesine tayin oldu.

1994-2004 yılları arasında 11 yıllık Başhekimlik hizmetinin ardından 28 Mart 2004 tarihindeki seçimlerde belediye başkanlığına aday oldu ve kazandı. 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde ise bağımsız aday oldu ve yine kazandı.

İlgisi olabilecek diğer başlıklar
TARIMSAL ÜRETİMDE YENİ BOYUT: HASSAS TARIM…
TÜRKİYE BİTKİ ISLAHI ÇALIŞMALARINDA YENİ STRATEJİ BELİRLEMEK ZORUNDADIR...
PROF. DR.ÇİFTÇİ; “YÜKSEK ZİRAAT ENSTİTÜSÜ ÜLKEDE BİLİMSEL ARAŞTIRMA VE ÖĞRETİM ALANINDA YENİ BİR ÇIĞIR AÇMIŞTIR.”
GELENEKSEL CUMARTESİ SOHBETLERİ- İYİ TARIM UYGULAMALARI
CUMARTESİ SOHBETLERİ'NİN KONUĞU PROF.DR. NUMAN AKMAN: “TARIMSAL ÜRETİM YAŞAMAKTIR”
TARIM ESKİ BAKANLARIMIZDAN MUSTAFA TAŞAR'I KAYBETTİK
GELENEKSEL CUMARTESİ SOHBETLERİNİN İLK KONUĞU DEVLET ESKİ BAKANI SAYIN ÜNAL ERKAN OLDU
MALİYE BAKANI UNAKITAN’A CEVAP…
YENİ TARIM BAKANI FAKIBABA'YA BAŞARILAR
YENİ TARIM BAKANI FAKIBABA'YA BAŞARILAR
TZYMB E-ÜYE
TZYMB E-ÜYE sistemine http://www.tzymb.org.tr/uye adresinden ulaşabilirsiniz.