15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNİ LANETLİYORUZ
13.7.2017

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK, “Türkiye Cumhuriyeti şeyhler dervişler müritler ülkesi olamaz, mensuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat,medeniyet tarikatıdır.." diyeli neredeyse 1 asır oldu.

 

Atatürk’ün bu sözü önemsenmedi. Atatürk’ün yaptığı işlemler ve uygulamalar kasıtlı olarak din düşmanlığı olarak topluma yansıtıldı. Oysa Atatürk’ün yaptıkları, dinimizde olmayan kutsal kitabımız Kuranı Kerim’de olmayan ve Peygamber efendimizin (S.A.V) sahih sünnetlerinde olmayan hurafelerle mücadeledir.

 

15 Temmuz 2016 tarihinde emperyalist maşası FETÖ Terör Örgütü tarafından yapılan hain girişim temelde, yukarıda bahsedilen Atatürk’ün ve aklı selim insanların gördüğü ve toplumu sürekli uyardığı konuların dikkate alınmamasından kaynaklanmıştır.

 

Bununla birlikte 21. yüzyılda bu kadar adice ve haince yapılan bu kalkışma kabul edilemez ve lanetlenmeyi hak etmektedir. Ülkemizin bir daha böyle haince saldırılara uğramaması için mutlaka aklın yolunda gitmeliyiz. Bu hain planı yapan üst aklın en ağır şekilde, hukukun dışına çıkılmadan ve adalet duygusu zedelenmeden  cezalandırılmalıdır.

 

Bu yargılamalar yapılırken emir komuta zinciri çerçevesinde zorunlu olarak emre uyduğundan dolayı zillete düşen vatandaşlarımız ve askerlerimizin de adalet duygusu içerisinde yargılanmalarının yapılması kamu vicdanının rahatlaması için çok önemlidir.

 

15 Temmuz etkinlikleri çerçevesinde kabul edilemeyecek hatalar yapılmaktadır. Türkiye Cumhuriyetinin varlığını ve birliğini temsil eden kutsal bayrağımızın bazı kurumlarca kullanılarak ve değiştirilerek kullanılmasını esefle ve şiddetle kınıyoruz.

Bununla birlikte yine 15 Temmuz etkinlikleri çerçevesinde Türk Askerinin sürekli kullanılması, ağlayan, darp edilen ve bu kalkışmayı yapan vatan haini birkaç asker kılıklı tiplerin üniformalı olarak resimlerde gösterilmesi şerefli ordumuza yapılan en büyük hakarettir. Bu yanlıştan derhal dönülmelidir. Bu resimlerde sadece bu kalkışmaya sebep olan hainlerin resimleri ve figürleri kullanılmalıdır.

Kutsal kitabımız Kuranı Kerim’de ifade edildiği gibi “Allah’a en yakın olanınız (en büyük takva sahibi) liyakata en fazla önem vereninizdir.” Hükmü gereğince işlerimizi yapmamız gerekmektedir. Bunu yapmazsak yeni vatan hainleri, güç odakları ülkemizin başına bela olabilir.

Ülkemizi yöneten ve karar verici noktadaki herkese açık çağrımızdır. Liyakata önem verelim. Yeni 15 Temmuzlar yaşamayalım.

15 Temmuz 2016 yılında meydana gelen hain girişimi bu vesile ile tekrar lanetliyoruz. Bunu yapan üst aklın ve maşası FETÖ Terör Örgütünün en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyoruz. Bu uğurda hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Yakınlarına sabırlar diliyoruz. Devletimizin bu mağdurlara gerekli desteği ve yardımı yapmasını talep ediyoruz. Haksız yere zillet içinde olanlara bir an önce bu zilletten kurtulmalarını diliyoruz.

15 Temmuz 2016'da olduğu gibi böyle bir girişimin tekrarında tüm üyeleriyle bu girişimi yapacak olanların karşısında acımasızca anında dimdik duracağımızı bir daha deklare ederiz.

 

Türkiye Cumhuriyeti Devletini Türk Milleti ile birlikte ilelebet yaşatacağız.

 

TZYMB

İlgisi olabilecek diğer başlıklar
15 TEMMUZ ve TÜRKİYE
Geleneksel Cumartesi Sohbetleri: 1980 Darbesi ve 12 Eylül 2010 Referandum Sonuçları
En kötü demokrasi en iyi darbe idaresinden daha evladır
TERÖRÜ LANETLİYORUZ
TERÖRÜ LANETLİYORUZ
TERÖRÜ LANETLİYORUZ.
TZYMB E-ÜYE
TZYMB E-ÜYE sistemine http://www.tzymb.org.tr/uye adresinden ulaşabilirsiniz.
İNTERNET - BASINDA TARIM