Ganire PAŞAYEVA Birliğimizi Ziyaret etti.
04.03.2017
Azerbaycan Milletvekili Sayın Ganire PAŞAYEVA Türk Dünyası ve Türk Birliği konusunda Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği üyeleriyle görüş ve düşüncelerini paylaştı.

Geniş bir katılımla gerçekleşen toplantıda sayın PAŞAYEVA önemli gördüğü konulara vurgu yaptı. Özellikle sosyal medya alanında çok fazla zaman geçiren Türk Gençliğinin, Türk Birliği konusunda ve Türk Coğrafyalarında meydana gelen olaylar konusunda bilgi sahibi olmaları gerektiğini belirtti.

Sosyal meyda üzerinden yapılan paylaşımlarda,Türklerin yaşadığı coğrafyalardaki sorunlarını dile getirilmesinin mutlaka bir yerlere ulaşacağını ve etki yapacağını söyledi.

Çocuklarımızın ve gençlerimizin yetiştirilmesinde Türk Dünyası ile ilgili farkındalık oluşturulmasının çok önemli olduğunu vurguladı.

Özellikle Azerbaycan Karabağ sorunu ile ilgili Ermeni diasporasının tüm Dünya'da bu yönde aralıksız bir propaganda içerisinde olduklarını ve bununda Dünya siyasetini etkileyen insanlar üzerinde etkili olduklarını ifade etti.

Türk gençliğinde bu yönde bir bilgilendirme çabasında olmadıklarını, bunun kendilerine olan özgüvenden kaynaklanmakta olduğunu açıkladı. Ancak bu özgüven Dünya kamuoyunda Türk milletinin yaşadığı sorunların anlaşılmasında sıkıntı yarattığını belirtti.

Türk birliği ve Türk Dünyası konusunda, sadece gençlerin ve çocukların değil, çocukları yetiştiren annelerinin de bu konuda çok önemli olduğunu belirtti. Annelerin eğitim seviyesi ne olursa olsun, çocuklarına bu bilincin verilmesi oldukça kolaydır. Bunun için çok detaylı bilgiye sahip olunması gerekmez. Bu psikolojiden kurtulalım dedi.

Musul'da, Kerkük'te, Türkmen Dağı'nda, Karabağ'da, Ahıska Türkleri'nin yaşadığı alanlarda ve dünyanın çeşitli yerlerindeki Türklerin yaşadığı problemleri toplumun her kesimine anlatmak, farkındalık yaratmak gerekmektedir.

Dünyadaki Türklere olan düşmanlığın tarih boyunca devam ettiği, bunun hiçbir zaman durmayacağını ifade etti.

Türk Dünyasındaki her bir kalenin anahtarı aynı zamanda İstanbul'unda anahtarıdır. Bu anahtarlardan birinin kaybedilmesi, İstanbul'unda anahtarının birinin kaybolması demektir.

Bu duyguyu hiçbir zaman kaybetmemeliyiz. Türk yurtlarına olan en küçük müdaheleye, tüm Türk Dünyasının  hemen aynı tepkiyi vermesi Türk Birliği açısından en önemli konuların başındadır.

Haberin fotoğrafları için aşağıdaki bağlantıyı tıklayınız...

https://goo.gl/photos/fFAH7J8YjgBS42467 

İlgisi olabilecek diğer başlıklar
Konuğumuz Azerbaycan Milletvekili Ganire PAŞAYEVA Konuğumuz Azerbaycan Milletvekili Ganire PAŞAYEVA Birliğimizin ve Ordu Üniversitesi'nin acı günü Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur YAVAŞ Birliğimizi ziyaret etti. PANKOBİRLİK Genel Müdürü Sn. Fahrettin TAN Birliğimizi ziyaret etti Birliğimizin 55. Genel Kurulu 8 Mayıs'ta Birliğimizin 55. Genel Kurulu Birlik ve Kardeşlik Mesajları İle Tamamlandı Birliğimizin 56. Genel Kurulu Başarıyla Tamamlandı Kamusen Toplu Görüşme Çadırını Ziyaret ettik. Birliğimizden KAMUSEN Toplu Görüşme Çadırı'na ziyaret Ankara Üniversitesi Rektörü Sn. Cemal TALUĞ’a Ziyaret Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur YAVAŞ Birliğimizi ziyaret etti. PANKOBİRLİK Genel Müdürü Sn. Fahrettin TAN Birliğimizi ziyaret etti Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Müsteşarı Sn. Vedat MİRMAHMUTOĞULLARI'na ziyaret Ahmet Koç'a anlamlı ziyaret Genel Başkan Adana Şube Başkanlığımızı Ziyaret Etti Yeni Yönetim Kurulumuz MHP'yi ziyaret etti. Vatan Gazetesi Ankara temsilciliği ziyaret edildi. TZYMB'den TÜRKAV'a ziyaret Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarı Sayın Vedat MİRMAHMUTOĞULLARI​ Birliğimize ziyarette bulunmuştur. Ankara Ticaret Odasını Ziyaret A.Ü. Ziraat Fakültesi Dekanını Ziyaret Kamusen Toplu Görüşme Çadırını Ziyaret ettik. Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur YAVAŞ Birliğimizi ziyaret etti. PANKOBİRLİK Genel Müdürü Sn. Fahrettin TAN Birliğimizi ziyaret etti Ziraat Mühendisleri hak ettiği yerde mi? Genel Başkan Adana Şube Başkanlığımızı Ziyaret Etti Yeni Yönetim Kurulumuz MHP'yi ziyaret etti. Eski Devlet, Tarım ve Köyişleri Bakanı Refaiddin Şahin vefat etti.


Bu Habere Ait Yorumlar
Henüz yorum kaydedilmemiş..
LÜTFEN YORUMUNUZU YAZINIZ
Konu
Adınız Soyadınız
E Posta Adresiniz
Yorumunuz
6 * 3 = ?
TZYMB E-ÜYE
TZYMB E-ÜYE sistemine http://www.tzymb.org.tr/uye adresinden ulaşabilirsiniz.
SÜRELİ YAYINLAR
İNTERNET - BASINDA TARIM