Konuğumuz Azerbaycan Milletvekili Ganire PAŞAYEVA
2/25/2017
3 MART 2017 cuma akşamı saat 18:00'da Birliğimiz Lokalinde Azerbaycan Milletvekili Ganire PAŞAYEVA'nın katılımıyla "TÜRK DÜNYASI ve TÜRK BİRLİĞİ" konulu sohbet toplantısı düzenlenecektir. Tüm Üyelerimize duyurulur.

Ganire Paşayeva (d. 24 Mart 1975, Düz Kırıklı, Tovuz, Azerbaycan), Azerbaycan Millî Meclisi'nin 3. dönem milletvekili olan Azerbaycan Türkü hukukçu, hekim, gazeteci ve siyasetçidir.

Yaşamı[değiştir | kaynağı değiştir]

Ganire Paşayeva, 24 Mart 1975 tarihinde Azerbaycan'ın Tovuz rayonundaki Düz Kırıklı kentinde dünyaya geldi. İlk ve ortaöğreniminin ardından Azerbaycan Tıp Üniversitesi Pediatri Bölümü'nü ve Bakü Devlet Üniversitesi Uluslararası Hukuk Bölümü'nü bitirdi.

1998 yılında ANS televizyonunda muhabir olarak çalışmaya başladı ve burada çok çeşitli görevlerde bulundu. 2005 yılında Haydar Aliyev Vakfı'nın halkla ilişkiler bölüm başkanı oldu.

6 Kasım 2005 günü yapılan genel seçimlere bağımsız aday olarak katıldı ve Tovuz milletvekili olarak Azerbaycan Millî Meclisi'ne girdi. Millî Meclis'teki Uluslararası ve Parlamentolar Arası İlişkiler Daimi Komisyonu'nun üyesi olan Ganire Paşayeva, aynı zamanda Azerbaycan-Gürcistan Parlamentolar Arası Çalışma Grubu'nun başkanı ve Azerbaycan-Türkiye, Azerbaycan-Hindistan ve Azerbaycan-Japonya Parlamentolar Arası Çalışma Grupları'nın üyesidir. Ganire Paşayeva, Avrupa Konseyi Parlamenter Asamblesi'nde Azerbaycan Cumhuriyeti'ni temsil eden kurulun da üyesidir.

Bekâr olan Ganire Paşayeva, Azerbaycan Türkçesi'nin yanı sıra Rusça ve İngilizce bilmektedir.

Astana Yayınları tarafından yayımlanmış "Aşk Başka" adlı bir şiir kitabı bulunmaktadır.

3 MART 2017 cuma akşamı saat 18:00'da Birliğimiz Lokalinde Azerbaycan Milletvekili Ganire PAŞAYEVA'nın katılımıyla "TÜRK DÜNYASI ve TÜRK BİRLİĞİ" konulu sohbet toplantısı düzenlenecektir. Tüm Üyelerimize duyurulur. YER : Sakarya Caddesi No:30/1 Kızılay / ANKARA

İlgisi olabilecek diğer başlıklar
Konuğumuz Prof. Dr. Ümit ÖZDAĞ
Milletvekili ve Parti Başkanlık Divanına Seçilen Üyelerimizi Tebrik Ederiz.
Ganire PAŞAYEVA Birliğimizi Ziyaret etti.
Ganire PAŞAYEVA Birliğimizi Ziyaret etti.
TZYMB E-ÜYE
TZYMB E-ÜYE sistemine http://www.tzymb.org.tr/uye adresinden ulaşabilirsiniz.