IV. KURUM TEMSİLCİLERİ İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI
4/2/2007
Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliğimiz Kurum Temsilcileri IV. İstişare Toplantısı 31 Mart 2007 Cumartesi günü saat 13:00’de Prof.Dr. Orhan DÜZGÜNEŞ Toplantı Salonunda yapıldı. Toplantıda konuşan TZYMB Başkanı Dr. Ahmet ERDURMUŞ; “Kurum Temsilcilerimiz başta olmak üzere Birlik üyelerimizin Birlik’e gelip gitmelerini, Birlik faaliyetlerine katılmalarını ve Yönetim Kurulumuza ilettikleri sorun, görüş ve önerilerini memnuniyetle karşılıyor ve önemsiyoruz. Yönetim Kurulu olarak üyelerimizin mesleki ve sosyal dayanışmayı dün olduğu gibi bugün de büyük bir özveriyle gerçekleştirdiklerini ve Birliğimiz faaliyetlerine olan katılımlarını görmekteyiz. Bu çerçevede Yönetim Kurulu olarak sizlerin görüş ve önerileri dikkate alınarak hazırlamış olduğumuz çalışma, toplantı ve etkinliklere olan ilginin korunması ve artarak devam etmesi noktasında siz temsilcilerimize büyük görevler düşmektedir. Bu doğrultuda Yönetim Kurulumuza verdiğiniz destek ve yaptığınız katkılardan ötürü sizlere çok teşekkür ediyorum. Bizler de bu desteğinizi boşa çıkartmamak için sürekli olarak çalışmaktayız.” diye konuştu.

 

Toplantıda Birlik faaliyetleri hakkında bilgiler veren ERDURMUŞ; 2006 Yılında 67. Kurulus yıldönümü münasebetiyle ''Ziraat Mühendislerinin İstihdamında Yeni Ufuklar'' konulu panel,  Prof. Dr. Orhan DÜZGÜNEŞ hocamızın aziz hatırasına vefatının 10.yılında 2 Haziran 2006 günü Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi ve Türk Ocakları Genel Merkezi ile müşterek "AB ile Müzakere Sürecinde Türk Tarımının Meseleleri" konulu bir sempozyum, 6-10 Eylül 2006 tarihleri arasında yapılan TUYAP Ankara Tarım Fuarı 2006 çerçevesinde 7 Eylül 2006 tarihinde saat 10:00 da 75. Yıl Ankara Hipodrumunda  “Tarım Mekanizasyonundaki Gelişmeler” konulu Panel, Zirai Öğrenimin 161. yıldönümü münasebetiyle 20 Ocak 2007 günü “Türkiye’de Çiftçi Örgütleri” konulu bir konferans düzenlendiğini belirterek bu tip çalışmaların ihtiyaç olduğu sürece yapılacağını ifade etmiştir.

Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği, Zirai öğrenimin 161. yıldönümünde; tüm Şube Başkanlıkları ve İl temsilcilerini 20 Ocak 2007 günü Ankara’ya davet ederek TZYMB şube, il ve kurum temsilcileriyle TZYMB Yönetim ve Denetim Kurullarının 2006 yılı faaliyetleri ile 2007 yılı çalışmalarına ilişkin görüş ve önerilerinin değerlendirildiği bir “İstişare Toplantısı” yapıldığını da kaydetti.

 

Yönetim Kurulu olarak üyelerimizle olan ilişkilere özel önem verdiklerini söyleyen TZYMB Başkanı Dr. Ahmet ERDURMUŞ birlik faaliyetlerinin etkinliğinin sağlanması ve üyelerimize yönelik  faaliyetlere de değindi.

Bu çerçevede; Birliğimizin düşünce ve çalışmalarının gerek üyelerimizle gerekse tüm tarım sektörü ve kamuoyu ile paylaşılması bakımından www.tzymb.org.tr internet sitesi kurulmuş ve bu vesile ile forum sayfaları da oluşturulduğunu, üyelerimizin birbirlerini tanıyıp kaynaşmaları, mesleki ve sosyal dayanışmayı sağlamaları ve internet ortamında birbirleriyle daha sık iletişim kurmaları amacıyla bir haber grubu kurularak üyelerimizin üye olmaları sağlandığını,( http://groups.google.com/group/TZYMB), Üyelerimize Birlik faaliyet ve etkinlikleri ile çeşitli duyuruların daha hızlı olarak cepten kısa mesaj yoluyla ulaştırılması amacıyla “kısa mesaj sistemi” oluşturulmuş ve faaliyete geçirildiğini,  TZYMB hizmetlerinin daha etkin gerçekleştirilmesi bakımından üyelik bilgilerinin on-line olarak bizzat üyelerimiz tarafından girilebilmesi ve değişikliklerin de yine üyeler tarafından yapılmasına olanak tanıyan “e-üye sistemi” faaliyete geçirildiğini, (http://www.tzymb.org.tr/uye) söyleyerek Kurum temsilcilerimizden bu faaliyetlerimizden haberdar olmayan üyelerimize bunların duyurulmasını ve Birlik çalışmalarının daha hızlı gerçekleştirilmesi bakımından bunda azami özen gösterilmesini istedi.

 

2006 yılı sosyal etkinlikler programı kapsamında 28 Mayıs 2006 tarihinde Haymana Yolu üzerinde bulunan Tarla Bitkileri Merkez Araştırma Enstitüsü Deneme Çiftliğinde bir “Piknik” düzenlendiğini,  Üyelerimizin kullanımına sunulması bakımından 2007 Yılı TZYMB Tarım Ajandası hazırlanarak üyelere ulaştırıldığını da sözlerine ekledi.

 

Çeşitli tarımsal ve diğer konularda basın bildirilerinin hazırlanarak kamuoyu ile paylaştıklarının altını çizen TZYMB Başkanı Dr. Ahmet ERDURMUŞ, TZYMB olarak Ülkemiz gündemini ilgilendiren her tarımsal konu ve yasal çalışmalarda mutlaka katılım sağlandığını, Birliğimiz görüşlerini ve duruşunu burada ortaya konulduğunu belirtmiştir.  Ayrıca; 123 sivil toplum kuruluşundan oluşan Türk Dayanışma Konseyi üyesi sivil toplum örgütleri içinde Birliğimizin de bulunduğunu ifade eden ERDURMUŞ,  Konsey faaliyetlerine de  katılmaktayız diye konuştu.

 

Birlik Binasında yapılan fiziki düzenlemelerden de bilgiler veren Başkan ERDURMUŞ; TZYMB hizmet katında Prof Dr. Orhan DÜZGÜNEŞ hocamızın adını verdiğimiz toplantı salonunun yeniden tefriş edilerek üyelerimizin kullanımına hazır hale getirildiğini, TZYMB geleneksel cumartesi sohbetleri yeniden başlatılarak toplantıların artık bu salonda yapıldığını ifade etti.

 

Toplantının ikinci bölümünde Birlik Yönetim Kurulumuz Ankara Kurum Temsilcilerinin sorunlarını dinledi. Kurum temsilcilerimiz ise TZYMB Yönetim Kuruluna görüş ve önerilerini ileterek bundan sonraki çalışmalarda hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu. Genel olarak mesleki anlamda yaşanan gelişmelerin ele alındığı son bölümde ise Birliğimiz 68. Kuruluş Yıldönümü 2007 Yılı etkinlikleri hakkında bilgilendirme ve koordinasyon değerlendirmeleri yapılmıştır.

İlgisi olabilecek diğer başlıklar
Kurum Temsilcilerimizle toplantı yaptık..
ŞUBE BAŞKANLIKLARIMIZ, İL VE KURUM TEMSİLCİLERİMİZ ZİRAİ ÖĞRENİMİN 161. YILDÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ ÇERÇEVESİNDE ANKARA’DA BULUŞTU
Kurum Temsilcileri İle Yemekli Toplantı
ŞUBE BAŞKANLIKLARIMIZ, İL VE KURUM TEMSİLCİLERİMİZ ZİRAİ ÖĞRENİMİN 161. YILDÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ ÇERÇEVESİNDE ANKARA’DA BULUŞTU
TZYMB KONYA ŞUBESİ İSTİŞARE TOPLANTISI YAPTI
DÜZELTME SİYASİ PARTİ İSTİŞARE KURULU
TARIM SİGORTALARI KONUSUNDA SOHBET TOPLANTISI YAPILDI
TZYMB KONYA ŞUBESİ İSTİŞARE TOPLANTISI YAPTI
BİYOLOJİK ÇEŞİTLİLİK SÖZLEŞMESİNİ UYGULAMA PROJESİ ÇALIŞMA TOPLANTISINA KATILIM SAĞLANDI
GELENEKSEL CUMARTESİ SOHBETLERİMİZİN İKİNCİSİ 18 KASIM 2006 TARİHİNDE YAPILDI
“TÜRKİYE’DE ÇİFTÇİ ÖRGÜTLERİ” KONFERANSI ANKARA’DA YAPILDI…
TARIM SİGORTALARI KONUSUNDA SOHBET TOPLANTISI YAPILDI
TZYMB E-ÜYE
TZYMB E-ÜYE sistemine http://www.tzymb.org.tr/uye adresinden ulaşabilirsiniz.