TARIM BAKANLIĞI MÜSTEŞARIYLA SÖYLEŞİ
6/8/2014
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarı Vedat Mirmahmutoğulları ile ülkemiz tarımı, ziraat mühendisliği ve miras yasasındaki değişiklikler konusunda söyleşi yapıldı.

Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel yayın Yönetmeni Dr. Yücel KEŞLİ'nin Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarı ile yaptığı söyleşide, ülkemiz tarımının Dünya'daki ve Avrupa'daki yeri ve önemi konusunda bilgiler alınmıştır. 

Ziraat Mühendislerinin Tarım Bakanlığındaki durumu, ziraat mühendisliği mesleğinin daha iyi duruma gelmesi ve ülke tarımına daha fazla katkıda bulunması için yapılması gerekenler konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

15 Mayıs 2014 tarihinde yasalaşan 5403 sayılı Toprak Koruma Kanunundaki önemli değişikliklerin ülkemiz tarımına nasıl etki yapacağı konusunda önemli açıklamalarda bulundu. 5403 sayılı Kanuna eklenen Türk Medeni Kanunu'ndaki tarımsal araziler ve işletmelerin devri hususundaki önemli gelişme hakkında detaylı bilgiler vermiştir. 

Yukarıdaki bahsedilen önemli konular hakkında müsteşarın açıklamaları TZYMB Ziraat Haber Dergisinde yayınlanacak ve bu dergiler üyelerimize ve diğer kamu kurumlarına dağıtılacaktır.

Büyük bir sorumluluk ve iş yoğunluğu olmasına rağmen, bu söyleşi esnasında büyük bir misafirperverlik ve incelik gösteren müsteşara TZYMB olarak teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.

 
İlgisi olabilecek diğer başlıklar
GELENEKSEL CUMARTESİ SOHBETLERİ- İYİ TARIM UYGULAMALARI
CUMARTESİ SOHBETLERİ'NİN KONUĞU PROF.DR. NUMAN AKMAN: “TARIMSAL ÜRETİM YAŞAMAKTIR”
TARIM ESKİ BAKANLARIMIZDAN MUSTAFA TAŞAR'I KAYBETTİK
TZYMB'NİN TARIM VE KÖYİŞLERİ BAKANLIĞININ YENİDEN YAPILANDIRILMASINA DAİR GÖRÜŞLERİ
TARIM VE KÖYİŞLERİ BAKANLIĞI ÇALIŞANLARI ÖZLÜK HAKLARI İLE İLGİLİ
TARIM BAKANLIĞI ET FİYATLARI KONUSUNDA SINIFTA KALDI
TZYMB E-ÜYE
TZYMB E-ÜYE sistemine http://www.tzymb.org.tr/uye adresinden ulaşabilirsiniz.