TZYMB İNTERGİS CBS SERTİFİKALARI VERİLDİ
30.03.2014
Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği ve İNTERGİS işbirliğinde düzenlenen coğrafi bilgi sistemleri kursu tamamlanarak, sınavda başarılı olan kursiyerlere sertifikaları verildi.
 

Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği ile İntergis işbirliğinde düzenlenen Cografi Bilgi Sistemleri Eğitimi tamamlanmıştır. Eğitime katılan kursiyerlerden sınavda başarılı olanlarına CBS sertifikası düzenlenen törenle sahiplerine verildi.

Sertifika töreninde Genel Başkan Fehmi KİRAZ, coğrafi bilgi sistemlerinin birçok alanda olduğu gibi tarım sektöründe de önemini gittikçe arttırdığını, ziraat mühendisleri meslektaşlarımızın bu eğitimler sayesinde daha başarılı projelere imza atabileceğini belirtti. Gelişen teknoloji hayatında bu bilgilere sahip olanların birçok bilgi ve veriyi daha iyi kullanabileceklerini, bu nedenle de tüm meslektaşlarımızın bu eğitimi alabilmeleri için ellerinden gelen desteği sağlayacağını bildirdi.

Sertifika törenine, Tarım Reformu Genel Müdürü Dr. Gürsel KÜSEK, Genel Müdür Yardımcısı Mehmet ŞAHİN ve coğrafi bilgi sistemleri konusunda ülkemizde çalışmalarda bulunan Hollanda’lı iki uzman katılmıştır.

Törende Dr. Gürsel KÜSEK, coğrafi bilgi sistemlerini birçok meslek grubunun kullandığını belirterek, tarım sektöründe de bu sistemlerin kullanılması sayesinde tüm tarımsal verilerin coğrafi referanslarla birlikte depolanabilir ve sürekli kullanılabilir hale geldiğini belirtti. Cografi bilgi sistemlerinin kullanılmasıyla verim tahminlerinden, ülkemizin var olan bitki ve hayvan türlerinin takibine, arazi toplulaştırma, sulama, drenaj ve tarımsal alt yapı projelerine kadar birçok alanda projeleme, karar alma gibi süreçleri hızlandıracağını belirtti. Bu sistemler sayesinde ülkemizin tarımsal verilerinin hızlı ve kolay ulaşılabilir hale geleceğini, istenilen verilerin amaca uygun şekilde coğrafi konum bilgileriyle birlikte daha kullanılabilir olacağını belirtmiştir.  

İlgisi olabilecek diğer başlıklar
TZYMB ANTALYA ŞUBE GENEL KURULU YAPILDI TZYMB KONYA ŞUBESİ İSTİŞARE TOPLANTISI YAPTI TZYMB 68. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ PANEL: TARIMDA DESTEKLEMELER VETERİNER HİZMETLERİ, GIDA VE YEM KANUN TASARISI TASLAĞI HK. TZYMB GÖRÜŞÜ... TOHUMCULUKLA İLGİLİ TZYMB BASIN BİLDİRİSİ TZYMB 69. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ PANEL: TÜRKİYE’DE SU YÖNETİMİ VE SU HASADI TZYMB Gençlere Emanet.. TZYMB BUĞDAY BASIN BİLDİRİSİ TZYMB ile Başarı Kulvar Dershanesi Arasında Protokol TZYMB'NİN TARIM VE KÖYİŞLERİ BAKANLIĞININ YENİDEN YAPILANDIRILMASINA DAİR GÖRÜŞLERİ TZYMB ANTALYA ŞUBESİ GENEL KURULU TZYMB İZMİR ŞUBEMİZ GENEL KURULU TZYMB İSTANBUL ŞUBESİ GENEL KURULU TZYMB'den TÜRKAV'a ziyaret TZYMB TÜRK SANAT MÜZİĞİ KOROSU TZYMB'DEN KURAKLIK UYARISI TZYMB'DEN VERİM KAYBI UYARISI TZYMB GENEL KURUL İLANI 57. TZYMB GENEL KURULU YAPILDI TZYMB GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİ BULUŞMASI TZYMB DÜZENLENEN PANELE DAVET TZYMB TÜRK MÜZİĞİ KOROSU 2. KONSERİNİ VERDİ TZYMB VE VAKFI TARAFINDAN İFTAR YEMEĞİ DÜZENLENDİ TZYMB 58. GENEL KURUL İLANI TZYMB VE VAKFI TARAFINDAN İFTAR YEMEĞİ DÜZENLENDİ TZYMB PROJE EĞİTİM KURSU DEVAM EDİYOR TZYMB BİTKİ SAĞLIĞI VE BİTKİ BESİN ELEMENTLERİ EĞİTİM KURSU TZYMB YENİ RAPOR YAYINLANDI TZYMB TÜRK MÜZİĞİ KOROSU KONSERİNE DAVET TZYMB TÜRK MÜZİĞİ KOROSU 4. KONSERİNİ VERDİ TZYMB DÜZENLENEN PANELE DAVET TZYMB VE VAKFI TARAFINDAN İFTAR YEMEĞİ DÜZENLENDİ TZYMB'NİN BLOMBERGHT.COM HABER SİTESİNDEKİ HABERİ TZYMB ADANA ŞUBESİ 11. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI DUYURUSU TZYMB KONYA ŞUBESİ 15. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI DUYURUSU TZYMB ANTALYA ŞUBESİ OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI DUYURUSU TZYMB SAMSUN ŞUBESİ OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI DUYURUSU TZYMB 59. OLAĞAN GENEL KURUL İLANI TZYMB TÜRK MÜZİĞİ KOROSUNA DAVET TZYMB TÜRK MÜZİĞİ KOROSU 5. KONSERİNİ VERDİ TZYMB 59. OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI MESLEKTE 30 YIL HİZMET PLAKETLERİ TÖRENLE VERİLDİ


Bu Habere Ait Yorumlar
Henüz yorum kaydedilmemiş..
LÜTFEN YORUMUNUZU YAZINIZ
Konu
Adınız Soyadınız
E Posta Adresiniz
Yorumunuz
8 * 2 = ?
TZYMB E-ÜYE
TZYMB E-ÜYE sistemine http://www.tzymb.org.tr/uye adresinden ulaşabilirsiniz.
SÜRELİ YAYINLAR