CBS EĞİTİMİNE ZİYARETLER
22.03.2014
TZYMB ile İNTERGİS ortaklığında düzenlenen Coğrafi Bilgi Sistemlerine Arazi Toplulaştırma Daire Başkanı Hacı Veli DEVECİ'den ziyaret.
 

 

Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Arazi Toplulaştırma ve Tarla İçi Geliştirme Hizmetleri Daire Başkanı ve Birliğimizin üyelerinden Hacı Veli DEVECİ CBS eğitim proğramını ziyaret ederek, coğrafi bilgi sistemlerinin ülkemizde kullanım alanları ve gelecekteki kullanılma olanakları konusunda kursiyerlere açıklamalarda bulundu.

 Ziyarette Türk Mühendislik Müşavirlik ve Müteahhitlik Anonim Şirketi (TÜMAŞ) tarım koordinatörü  ve aynı zamanda TZYMB üyesi Ahmet Nuri KARABAŞ'da eğitim programını ziyaret ederek bünyelerinde bulunan başta ziraat mühendisleri olmak üzere teknik personelin bu konudaki durumlarını değerlendirme fırsatı yakalamıştır.  

 Ziraat Mühendislerinin bu tür eğitimleri almasının ülke tarımına önemli katkılar sağlayacağını ve arazi toplulaştırmanın ziraat mühendisleri aracılığıyla çiftçilere anlatılmasının çok önemli olduğunu belirtti.

Coğrafi bilgi sistemlerinin yaygın kullanılmaya başlanması ile yıllar süren projelerin daha kısa sürelerde tamamlanabildiğini ifade etti. Tapu kadastro Genel Müdürlüğü ile yapılan protokol çerçevesinde tapu kayıtlarının çıkarılmasında harcanan zaman ve işgücünün son dönemlerde bu tür programların kullanılmasıyla oldukça kısa zamanda verilerin alınması ve projelerin uygulanmasının sağlandığını söyledi.

  

İlgisi olabilecek diğer başlıklar
TZYMB E-ÜYE
TZYMB E-ÜYE sistemine http://www.tzymb.org.tr/uye adresinden ulaşabilirsiniz.