ZİRAAT MÜHENDİSİ OSMAN NURİ ASARKAYA 100 YAŞINDA
27.01.2014
Tokat'ta yaşayan meslektaşımız Osman Nuri ASARKAYA bir asrı devirdi. TZYMB olarak Prof. Dr. İzzet KADIOĞLU bu çınara plaketini ve tebrik beratını takdim etti.

 

 

 

 

Fotoğraflar için tıklayınız.

 

OSMAN NURİ ASARKAYA 100 YAŞINDA

Ülkemizde yaşayan en yaşlı Ziraat Mühendisi olan Osman Nuri ASARKAYA’ya 100. yaş gününde evinde ziyaret edildi. Tokat ilinde yaşayan bu değerli çınarımız Tokat TZYMB üyesi ve Gazi Osman Paşa Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölüm Başkanı Prof. Dr. İzzet KADIOĞLU ziyareti gerçekleştirdi. Sayın ASARKAYA’nın 100. Doğum gününde yapılan bu ziyarette, TZYMB Genel Merkezi tarafından düzenlenen plaket  ve tebrik beratı takdim edildi.  Bu ziyarette Sayın İzzet KADIOĞLU ile birlikte ASARKAYA’yı ziyarete gelen Gazi Osman Paşa Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali KASAP ve Yrd. Doç. Dr. Ali Safi KIRAL’da bulunmuşlardır. 100. Yaşını dolduran meslektaşımızı bizimle birlikte Tokat Vali Yardımcısı Coşkun AÇIK ve Tokat Tarım İl Müdürü M.Ali SAVAŞ’ta unutmayarak ziyarette bulunmuşlardır. Meslektaşımıza gösterilen bu ilgi ayrıca bizleri de mutlu etmiştir.

 

Tokat TZYMB üyesi ve Gazi Osman Paşa Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölüm Başkanı Prof. Dr. İzzet KADIOĞLU’nun bu ziyarette bulunması ziraat mühendisliği mesleğine ve meslektaşlarımıza verilen önem konusunda bizlere heyecan vermiştir. Bu ziyareti gerçekleştiren Tokat Vali Yardımcısı Coşkun AÇIK, Prof. Dr. İzzet KADIOĞLU’nu, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü M. Ali SAVAŞ ve ziyarette bulunan değerli meslektaşlarımızı tebrik ediyor, bu davranışlarının topluma örnek olmasını temenni ediyoruz.

İlgisi olabilecek diğer başlıklar
ZİRAİ ÖĞRENİMİN 162. YILDÖNÜMÜNDE ZİRAAT MÜHENDİSLİĞİNİN DURUMU CUMARTESİ SOHBETİ: KURULUŞUNUN 75.YILINDA YÜKSEK ZİRAAT ENSTİTÜSÜ.. KURULUŞUNUN 75.YILINDA YÜKSEK ZİRAAT ENSTİTÜSÜ PROF. DR.ÇİFTÇİ; “YÜKSEK ZİRAAT ENSTİTÜSÜ ÜLKEDE BİLİMSEL ARAŞTIRMA VE ÖĞRETİM ALANINDA YENİ BİR ÇIĞIR AÇMIŞTIR.” ZİRAAT MÜHENDİSLİĞİ MESLEĞİNİN DURUMU VE GELECEĞİ İLE İLGİLİ NELER YAPILABİLİR ? TÜRK ZİRAAT YÜKSEK MÜHENDİSLERİ BİRLİĞİ DERNEĞİ ADANA ŞUBEMİZ GENEL KURULU HALKALI ZİRAAT OKULU ZİRAAT MÜHENDİSLİĞİ MESLEĞİNİN DURUMU VE GELECEĞİ İLE İLGİLİ NELER YAPILABİLİR ? ZİRAİ ÖĞRENİMİN 165. YILDÖNÜMÜ ANKARA ÜNİVERSİTESİ ZİRAAT FAKÜLTESİ 6. MEZUNLAR BULUŞMASI ZİRAAT MÜHENDİSLİĞİ MESLEĞİNİN YETKİLERİ PAYLAŞTIRILMAYA DEVAM EDİLİYOR BASIN BİLDİRİSİ ANKARA ÜNİVERSİTESİ ZİRAAT FAKÜLTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ SAYIN PROF.DR. EKREM KÜN VEFAT ETMİŞTİR. TÜRK ZİRAAT YÜKSEK MÜHENDİSLERİ BİRLİĞİ Hayvancılık ve Halk Sağlığı Nereye Gidiyor? BASIN BİLDİRİSİ 26 Şubat 2013 YILIN ZİRAAT MÜHENDİSLERİ SEÇİLDİ 2013 ANKARA ÜNİVERSİTESİ ZİRAAT FAKÜLTESİ MEZUNİYET TÖRENİ TÜRK ZİRAAT YÜKSEK MÜHENDİSLERİ BİRLİĞİ VE VAKFI İFTARI ZİRAAT MÜHENDİSLERİNİN HAKLARI BASIN BİLDİRİSİ TÜRK ZİRAAT YÜKSEK MÜHENDİSLERİ BİRLİĞİ KONYA ŞUBESİ 13. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI TÜRK ZİRAAT YÜKSEK MÜHENDİSLERİ BİRLİĞİ ADANA ŞUBESİ 9. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI TÜRK ZİRAAT YÜKSEK MÜHENDİSLERİ BİRLİĞİ SAMSUN ŞUBESİ 8. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI TÜRK ZİRAAT YÜKSEK MÜHENDİSLERİ BİRLİĞİ İZMİR ŞUBESİ OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI TÜRK ZİRAAT MÜHENDİSLERİ VAKFI GENEL KURULU YAPILDI TÜRK ZİRAAT YÜKSEK MÜHENDİSLERİ BİRLİĞİ TÜRK MÜZİĞİ KOROSU TÜRK ZİRAAT YÜKSEK MÜHENDİSLERİ BİRLİĞİ ZEYTİN BASIN BİLDİRİSİ 13 Kasım 2014 101 YAŞINDAKİ ZİRAAT MÜHENDİSİ TÜRK ZİRAAT YÜKSEK MÜHENDİSLERİ BİRLİĞİ "TÜRK MÜZİĞİ KOROSU" NUN ŞEF SUAT YILDIRIM YÖNETİMİNDE VERECEĞİ KONSERİ ONURLANDIRMANIZI RİCA EDERİZ. ASRIMIZIN MESLEĞİ; ZİRAAT MÜHENDİSLİĞİ RAMAZAN TEKELİ ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASINDAN BİRLİĞİMİZE ZİYARET 101 YAŞINDAKİ ZİRAAT MÜHENDİSİ SOHBET TOPLANTIMIZDA KONUŞAN DOÇ.DR. OSMAN EĞRİ: “ALEVİLİK-BEKTAŞİLİK İSLAM İÇERİSİNDEDİR..” 101 YAŞINDAKİ ZİRAAT MÜHENDİSİ


Bu Habere Ait Yorumlar
Henüz yorum kaydedilmemiş..
LÜTFEN YORUMUNUZU YAZINIZ
Konu
Adınız Soyadınız
E Posta Adresiniz
Yorumunuz
3 * 5 = ?
TZYMB E-ÜYE
TZYMB E-ÜYE sistemine http://www.tzymb.org.tr/uye adresinden ulaşabilirsiniz.
SÜRELİ YAYINLAR