Şehit olan meslektaşlarımızın ailelerine şükran plaketi
5/13/2013
Ülkemizin buhranlı dönemlerinde amaçları uğruna şehit olan gönüldaşlarımızın aileleri unutulmadı.
Şehit ailelerine plaket 2013

 

Ülkemizin selameti için şehit olmuş gönüldaşlarımızın ailelerine, şehitlerimizin unutulmadığını hatırlatmak amacıyla plaket takdim edildi. Genel Başkanımız Fehmi KİRAZ yaptığı konuşmasında, her yıl dualarla anılan bu kardeşlerimizin yakınlarına da bu plaketleri vererek, kendilerini unutmadığımızı bir kez daha hatırlatmak istediğimizi belirtti.

 

Baki Ayhan: 19.04.1979 tarihinde Birliğimizin kurşunlanması sonucu şehit olmuştur. Onur plaketini Yeğeni Menderes Ayhan almıştır.

Mehmet Şenol: 14.04.1980 de Ziraat Fakültesi 1. Sınıf öğrencisi iken Ankara’da Ziraat Mahallesinde uğradığı silahlı saldırıda şehit olmuştur. Onur plaketini kardeşi Abdullah Şenol almıştır.

Refik Aslan: 02.09.1980 tarihinde Birliğimizin bombalanması ve kurşunlanması sonucu şehit olmuştur. Onur plaketini kardeşi Naci Aslan almıştır.

Hikmet Zağlanmış: 02.09.1980 tarihinde Birliğimizin Bombalanması ve kurşunlanması sonucu şehit olmuştur. Onur plaketini kardeşi Orhan Zağlanmış almıştır.

Ayrıca toplantıya katılamayan şehitlerimizin yakınlarından, şehit Süleyman Özmen’in plaketi ailesine takdim edilmek üzere İstanbul Şubemize, şehit Sefa Yılmaz‘ın plaketi ailesine takdim edilmek üzere Adana şubemize, şehit Ahmet Çelik in plaketi ailesine takdim edilmek üzere Şanlıurfa şubemize gönderilmiştir.

Şehit Mustafa Sır’ın plaketide Birliğimiz genel merkezinde ailesine takdim edilecektir.

 

İlgisi olabilecek diğer başlıklar
Teröre Lanet Yağdı. Türkiye Şehitlerine Ağladı…
Şehitlerimize Allahtan rahmet diliyor, terörü lanetliyoruz.
Şehitlerimize Allahtan rahmet diliyor, terörü lanetliyoruz.
"Türk milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir." (Atatürk)
SONBAHAR KURAKLIĞININ TAHIL ÜRETİMİNE OLAN ETKİLERİYLE İLGİLİ RAPORU YAYINLIYORUZ
DENETİM VE KONTROLÜ ZOR OLAN GDO SERBEST BIRAKILDI
TZYMB E-ÜYE
TZYMB E-ÜYE sistemine http://www.tzymb.org.tr/uye adresinden ulaşabilirsiniz.