Bitki Koruma Ürünlerinin Toptan ve Perakende Satılması İle Depolanması Hakkında Yönetmelik Hakkında Dava Açıldı
21.07.2012

 30.05.2012 tarih ve 28308 sayılı resmi gazetede yayınlanan kararla "Bitki Koruma Ürünlerinin Toptan ve Perakende Satılması İle Depolanması Hakkında Yönetmelik" 'in 2. maddesi  (b) bendinde yapılan değişiklikle ziraat mühendisinden sonra gelmek üzere "eczacı ibaresi eklenmişti.

Bu Yönetmeliğin iptali konusunda Danıştay Başkanlığına Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği Olarak dava açılmıştır.

Ziraat Mühendisliği mesleğinin görev alanına yapılan bu müdahelenin engellenmesi konusunda mücadelemiz her alanda sürecektir. 

İlgisi olabilecek diğer başlıklar
GELENEKSEL CUMARTESİ SOHBETLERİ-TOPRAK KORUMA VE ARAZİ KULLANIMI KANUNU UYGULAMALARI ZEYTİN ALANLARIMIZI KORUMADA BİR HUKUK ZAFERİ DAHA BASIN BİLDİRİSİ 05.04.2018 Zirai Mücadele ve Zirai karantina Yönetmelik taslaklarında yer alan Reçete Yazma hakkında Zirai Mücadele ve Zirai karantina Yönetmelik taslaklarında yer alan Reçete Yazma hakkında Organik Tarımın Esasları ve Uygulanmasına İlişkin Yönetmelik Ziraat Mühendisliği Mesleğine Yönetmelikle Yeni Müdahaleler Yapılmaya Devam Ediliyor Zirai Mücadele ve Zirai karantina Yönetmelik taslaklarında yer alan Reçete Yazma hakkında ZEYTİNCİLİK ISLAHI YÖNETMELİĞİ HAKKINDA DAVA GÖREVDE YÜKSELME YÖNETMELİĞİNE DAVA


Bu Habere Ait Yorumlar
Henüz yorum kaydedilmemiş..
LÜTFEN YORUMUNUZU YAZINIZ
Konu
Adınız Soyadınız
E Posta Adresiniz
Yorumunuz
3 * 1 = ?
TZYMB E-ÜYE
TZYMB E-ÜYE sistemine http://www.tzymb.org.tr/uye adresinden ulaşabilirsiniz.
SÜRELİ YAYINLAR
İNTERNET - BASINDA TARIM