HOCALI SOYKIRIMININ 20. YILDÖNÜMÜ
2/25/2012
HOCALI KATLİAMINI TELİN TOPLANTISINA DAVET

                   HOCALI KATLİAMINI TELİN TOPLANTISINA DAVET
        26 Şubat 1992 tarihi Azerbeycan ve Türk tarihi açısından bir felaketin, insanlık açısından utanç ve kara lekenin tarihidir.Karabağ'ın Hocalı İlcesinde, Rusların 366.Alayı'nın desteğini alan Ermeniler 25 Şubat gecesi bölgeye girerek, 26 Şubat günü tümü savunmasız 613 kişi katledilmiştir. Hocalı katliamı sonrasında tarihi Türk yurdu Karabağ Bölgesi işgal edilerek bir milyonu aşkın insan kaçkın durumuna düşürlümüştür.
        Hocalı olaylarının üzerinden bugün 20. Yıl geçmesine rağmen, gerek Birleşmiş Milletler gerekse çağdaş dünya Hocalı soykırmına karşı duyarsız kalırken, Azerbeycan Yönetimi de bu süreçte somut bir girişimde bulunmamış, sadece içeği belli olmayan görüşmeler yapıldığını ifade etmiştir.
        Sözde Ermeni soykırımı adlı yüzyılın yalanı olan siyasi oyunun karşısında güçlü politikalar üretmek ve ilkeli bir duruş sergilemek, Ülkemizin geleceği acısından önemli bir vizyon olması düşüncesiyle milletimiz adına gerekli refkeksi ilke edilen ve bu yönde faaliyet gösteren siz değerli sivil toplum kuruluşlarımızca Hocalı olaylarının önemi üzerinde durulması ve gereken tepkinin gösterilmesidir.
       Bu maksatla, 26 ŞUBAT 2012 PAZAR GÜNÜ SAAT 13,00'DE ANKARA SIHHİYE ABDİ İPEKÇİ PARKINDA düzenleyeceğmiz ve ortak sesimizi haykıracağımız " 20 YILINDA HOCALI OLAYLARINI TELİN " Konulu basın açıklamalı toplantımıza katılımızı diler, saygılar sunarız

                                                   AZERBEYCAN KÜLTÜR DERNEĞİ
                                                     MERKEZ YÖNETİM KURULU

                                        Tuncer Kırhan                  Cemil Ünal
                                       Genel Sekreter                 Genel Başkan

 


  Tüm Üyelerimizi "20 YILINDA HOCALI OLAYLARINI TELİN" Konulu basın acıklamalı toplantıya katılımızını diler, saygılar sunarız.

     TZYMB
   Fehmi Kiraz
   Genel Başkan

İlgisi olabilecek diğer başlıklar
YER: HOCALI, TARİH: 26 ŞUBAT 1992, YAŞANANLAR: SOYKIRIM
ŞUBE BAŞKANLIKLARIMIZ, İL VE KURUM TEMSİLCİLERİMİZ ZİRAİ ÖĞRENİMİN 161. YILDÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ ÇERÇEVESİNDE ANKARA’DA BULUŞTU
TZYMB 68. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ PANEL: TARIMDA DESTEKLEMELER
ZİRAİ ÖĞRENİMİN 162. YILDÖNÜMÜNDE ZİRAAT MÜHENDİSLİĞİNİN DURUMU
TZYMB E-ÜYE
TZYMB E-ÜYE sistemine http://www.tzymb.org.tr/uye adresinden ulaşabilirsiniz.