YENİ DUYURU-TARIM VE KÖYİŞLERİ BAKANLIĞI MÜFETTİŞ YARDIMCILIĞI GİRİŞ SINAVI
23.11.2010
TARIM VE KÖYİŞLERİ BAKANLIĞI MÜFETTİŞ YARDIMCILIĞI GİRİŞ SINAVI 1- Tarım ve Köyişleri Bakanlığına ; 21 (Yirmi bir) Gıda Mühendisi, 9 (Dokuz) Ziraat Mühendisi( 6 Bitki Koruma Bölümü, 3 Zootekni Bölümü) ve 6 (altı) Veteriner Hekim olmak üzere toplam 36 Müfettiş Yardımcısı alınacaktır.

            Başvurular, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığına (Akay Caddesi No:3/ A Kat:3 Bakanlıklar /ANKARA) şahsen veya posta yoluyla yapılacak olup, 13 Aralık 2010 Pazartesi günü saat 09.00’da başlayacak ve 23 Aralık 2010 Perşembe günü mesai bitiminde (18.00) sona erecektir.

           Ancak posta ile yapılan müracaatlarda; eksik belge veya postadaki gecikmeler sınava giriş hakkını kaybettirecektir.

2-   Yazılı Sınav 29 Aralık 2010 tarihinde Ankara'da (Bilahare yayımlanacak sınav
merkezlerinde) Saat 10.00' de başlayacak olup. başvuru talebinde bulunanların;

a) Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yazılı genel koşulları taşımaları,

b)      01 Ocak 2010 tarihinde 32 yaşını aşmamış olmaları, (01 Ocak 1978 ve daha sonra doğanlar),

c)En az dört yıllık lisans eğitimi veren Fakültelerden; Gıda Mühendisi, Ziraat Mühendisi Bitki Koruma ve Zootekni Bölümlerinden) ve Veteriner Hekim olarak mezun olmaları veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt içi veya dışındaki öğrenim kurumlarından birisini bitirmiş olmaları ,

d) Başvuruda bulunacak Gıda Mühendisi. Ziraat Mühendisi(Bitki Koruma ve Zootekni Bölümü Mezunu) ve Veteriner Hekim adayların; Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmeliğe göre yapılmış ve halen geçerliliği devam eden 2009 KPSS (A Grubu ve Öğretmenlik) ile KPSS 2010 lisans sınavlarından birine katılmış ve Bu sınavlarda KPSS-P/3 puan türünden en az 70 taban puan almış olmaları.

e) Sağlık durumu yurdun her yerinde görev yapmaya her türlü İklim koşullarında yolculuk etmeye elverişli bulunmaları,

i) Başkanlıkça yapılan inceleme sonucunda, sicil tutum ve davranışlar yönünden Müfettiş Yardımcılığına engel bir durumlarının bulunmamaları.

DETAYLI BİLGİ İÇİN

               http://www.tarim.gov.tr/files/duyurular/Teftis/MufettisYardiciligiIlan23112010.pdf

 

İlgisi olabilecek diğer başlıklar
TARIMSAL ÜRETİMDE YENİ BOYUT: HASSAS TARIM… TÜRKİYE BİTKİ ISLAHI ÇALIŞMALARINDA YENİ STRATEJİ BELİRLEMEK ZORUNDADIR... PROF. DR.ÇİFTÇİ; “YÜKSEK ZİRAAT ENSTİTÜSÜ ÜLKEDE BİLİMSEL ARAŞTIRMA VE ÖĞRETİM ALANINDA YENİ BİR ÇIĞIR AÇMIŞTIR.” YENİ YILINIZ KUTLU, MUTLU VE UMUTLU OLSUN. PROJE HAZIRLAMA EĞİTİMLERİ YENİDEN BAŞLIYOR... GELENEKSEL CUMARTESİ SOHBETLERİ: ''SON GELİŞMELER IŞIĞINDA AÇILIM İLE TÜRKİYE NEREYE GİDİYOR?" Prof.Dr. Özcan YENİÇERİ TZYMB'NİN TARIM VE KÖYİŞLERİ BAKANLIĞININ YENİDEN YAPILANDIRILMASINA DAİR GÖRÜŞLERİ TZYMB YENİ RAPOR YAYINLANDI YENİ TARIM BAKANI FAKIBABA'YA BAŞARILAR YENİ TARIM BAKANI FAKIBABA'YA BAŞARILAR TÜRK MÜZİĞİ KOROMUZ ÇALIŞMALARINA YENİDEN BAŞLADI TZYMB'NİN TARIM VE KÖYİŞLERİ BAKANLIĞININ YENİDEN YAPILANDIRILMASINA DAİR GÖRÜŞLERİ TARIM VE KÖYİŞLERİ BAKANLIĞI ÇALIŞANLARI ÖZLÜK HAKLARI İLE İLGİLİ TZYMB'NİN TARIM VE KÖYİŞLERİ BAKANLIĞININ YENİDEN YAPILANDIRILMASINA DAİR GÖRÜŞLERİ TARIM VE KÖYİŞLERİ BAKANLIĞI ÇALIŞANLARI ÖZLÜK HAKLARI İLE İLGİLİ TARIM BAKANLIĞI ET FİYATLARI KONUSUNDA SINIFTA KALDI T.C. GIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK BAKANLIĞI MÜSTEŞARI ZİYARET EDİLDİ TARIM BAKANLIĞI MÜSTEŞARIYLA SÖYLEŞİ TARIM BAKANLIĞI RESEN ATAMALARI BASIN BİLDİRİSİ (05/09/2015) TARIM BAKANLIĞINI KİM YÖNETİYOR? T.C. GIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI Eğitim ve Yayınlar Dairesi Başkanlığınca, Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınavı GIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI REHBERLİK VE TEFTİŞ KURULU BAŞKANLIĞI MÜFETTİŞ YARDIMCILIĞI SINAV DUYURUSU GIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI GIDA VE KONTROL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ GIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI REHBERLİK VE TEFTİŞ KURULU BAŞKANLIĞI MÜFETTİŞ YARDIMCILIĞI SINAV DUYURUSU GIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI REHBERLİK VE TEFTİŞ KURULU BAŞKANLIĞI MÜFETTİŞ YARDIMCILIĞI SINAV DUYURUSU 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNİ LANETLİYORUZ HAKSIZ SINAVIN İPTAL EDİLMESİ İÇİN YARGI YOLUNA GİDİLDİ TARIMSAL YAYIM VE DANIŞMANLIK SINAVI TÜRK MİLLETİNİN İMANIYLA SINAVI


Bu Habere Ait Yorumlar
Henüz yorum kaydedilmemiş..
LÜTFEN YORUMUNUZU YAZINIZ
Konu
Adınız Soyadınız
E Posta Adresiniz
Yorumunuz
1 * 6 = ?
TZYMB E-ÜYE
TZYMB E-ÜYE sistemine http://www.tzymb.org.tr/uye adresinden ulaşabilirsiniz.
SÜRELİ YAYINLAR