İsrail'i Lanetle Kınıyoruz
6/3/2010 9:59:59 AM

Bilindiği gibi ülkemiz 31 Mayıs sabahına iki acıyla birlikte uyanmıştır. Önce hain PKK tarafından İskenderun'da yapılan saldırı sonucu 6 askerimiz şehit olmuş, ardından aynı günün sabahında İsrail işgali atında tutulan Filistin topraklarında hayat mücadelesi veren müslüman kardeşlerimize acil ve insani yardım taşıyan ve rotası Mısır kara suları olan gemilerimize, uluslar arası karasularında seyretmekte iken İsrail ordusu tarafından saldırıda bulunulmuş, saldırıda 9 yardım gönüllüsü hayatını kaybetmiş, bir çok vatandaşımız yaralanmış, gemilere el konulmuş ve gemilerde bulunanların tamamı tutuklanmıştır.

Gözaltı ve işkencelerin ardından Türk diplomasisi sonuç vermiş, bu gece yarısından itibaren de şehitlerimizin cenazeleri ve vatandaşlarımız ülkemize dönmüşlerdir.

Şehitlerimize ve hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Yaraları kardeşlerimize acil şifalar dileklerimizi iletiyoruz.

İsrail tarafından Ortadoğu'da sürdürülmekte olan savaşçı politika, özellikle de Müslüman Filistin halkına uygulanmakta olan insanlık dışı abluka dünyanın gözü önünde sürüp gitmektedir. Bu şartlar altında yaşam savaşı veren Filistinliler’e insani yardım malzemesi götüren gemilere saldırıda bulunulması kabul edilemez bir davranıştır.

İsrail’in Türk bayraklı sivil yardım gemilerine uluslararası sularda askeri müdahalede bulunması uluslararası hukuka aykırı, ahlak ve insanlık dışı düşmanca bir saldırıdır.

İsrail'in uluslar arası hukuku, daha da önemlisi, insanlığı yok sayarak yaptığı bu korsanca ve düşmanca saldırıyı ve gemilerde bulunanlara yaptığı işkenceyi lanetle kınıyoruz.

İlgisi olabilecek diğer başlıklar
Veteriner Hekime Saldırıyı Kınıyoruz
TZYMB E-ÜYE
TZYMB E-ÜYE sistemine http://www.tzymb.org.tr/uye adresinden ulaşabilirsiniz.