Birlik Çalıştayı Tamamlandı
07.12.2009 15:24:46
Türk Ziraat Mühendisleri Birliği ve Vakfı tarafından Antalya-Kemer'de 9. Growtech Eurasia Fuarı ile eşzamanlı olarak düzenlenen ve iki gün süren Birlik Çalıştayı, Şube Başkanlarımız, Kurum Temsilcileri, ve İl Temsilcilerimizin katılımı ile başarılı bir şekilde tamamlandı. Üyelerimiz ile fikir alışverişi sağlanmasının yanında fuar ziyareti ile güncel gelişmeleri, yeni teknolojileri takip etme imkanı da sağlanmış oldu.

Çalıştay programımız 4 Aralık Cuma günü Antalya iline gelen davetlilerimizin, Avrasya'nın en büyük tarım organizasyonu olan Growtech Eurasia Fuarı'nı ziyaret etmeleri ile başladı. Birliğimizin standının yoğun ilgi gördüğü fuar ziyaretinin ardından Kemer'e geçildi.

5 Aralık 2009 Cumartesi günü Genel Başkan Fehmi KİRAZ'ın açılış konuşması ile başlayan çalıştayda Antalya Şube Başkanımız Nurettin DEMİRKOL da bir konuşma yaptı.

Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cemalettin Yaşar ÇİFTÇİ  "Türkiye'de Tarımsal Yüksek Öğretim" konulu bir sunup yaptı.

Yapılan sunumun ardından Çalıştaya geçildi. Çalıştay grupları belirlendi ve "Havza Bazlı Üretim ve Destekleme Modeli", "Tarım Bakanlığının yeniden yapılandırılması (Merkez ve Taşra Teşkilatları)", 
"Mesleğimizin durumu, geleceği ile ilgili neler yapılabilir?" konulu üç grup oluşturulup çalışmalara başlandı. İlk günün sonunda çalışma grupları çalışmalarını tamamlayarak sonuç raporlarını hazırladılar.

6 Aralık Pazar günü ilk olarak Şube Başkanları ile Genel Merkez Yönetimi'nin katıldığı istişare toplantısı yapıldı. faaliyetler hakkında bilgilerin verildiği toplantıda şubelerin önerileri ve düşünceleri alındı.

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kudret KEVSEROĞLU  Irak Türkmenleri ile ilgili duygu dolu bir sunum yaptı.

Çalışma grupları, grup raporlarını okudular, raporlar tartışıldı ve Genel Başkan Fehmi KİRAZ'ın konuşması ile çalıştay tamamlanmış oldu.

Çalıştay resimlerinin tamamına ulaşmak için aşağıdaki resme tıklayınız.

BİRLİK ÇALIŞTAYI 2009

Çalıştay ile ilgili video kayıtları da en kısa sürede düzenlenerek sitemizde yayınlanacaktır.

İlgisi olabilecek diğer başlıklar
Geleneksel Birlik Pikniği'nde yine biraradayız..
Geleneksel Birlik İftarı
Birlik'te Bayramlaşma
Birlik Çalıştayı Başladı
Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Eğitimi başarı ile tamamlandı
Birliğimizin 55. Genel Kurulu Birlik ve Kardeşlik Mesajları İle Tamamlandı
Birliğimizin 56. Genel Kurulu Başarıyla Tamamlandı
TZYMB E-ÜYE
TZYMB E-ÜYE sistemine http://www.tzymb.org.tr/uye adresinden ulaşabilirsiniz.