Baz İstasyonlarına İtiraz
8/31/2009
Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Merkez Kampüsünde yer alan ve inşaası devam eden baz istasyonlarının faaliyetlerinin durdurulması ve kampüs dışına taşınması konusunda üyelerimiz adına Bakanlığa talepte bulunuldu.

MÜSTEŞARLIK MAKAMINA

 

 

Bilindiği üzere Tarım ve Köyişleri Bakanlığı  Merkez Kampüsünde yer alan Tarımsal Üretim ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce kullanılan hizmet binalarının yanında 1adet kurulu Baz İstasyonu ve

      1adette inşası süren 3G li vericiler bulunmaktadır.                    

Baz İstasyonları bilindiği üzere insan sağlığı için zararlı sonuçlar veren bir yapıdadır ve insanların yoğun yaşadığı ya da çalıştığı yerlerden uzağa kurulması gerekmektedir.

Baz istasyonlarının sağlığa zararlarının tartışıldığı,kanserojen etkilerinin de azaltılması yönünde çalışmaların yapıldığı ileri sürülen şu günlerde,Baz istasyonunun Tarımsal Üretim ve Geliştirme Genel Müdürlüğü  hizmet binası yakınında bulunması, üstüne  üstlük  3G ’ li yeni vericilerin de montajının binanın hemen yanına yapılması kısa süre içinde baz istasyonuna yakın mesafede görev yapan çalışan- ların peşpeşe kalp krizi  geçirmesi ve bunlardan üçünün  hayatını  kaybetmesi personel arasında korku ve infiale neden  olmuştur.Bu  olayların  akabinde  Baz İstasyonunun  2003  yılından önce  T. A. E. K. bahçesine  kurulmak istendiği , ancak anılan kurumun kabul  etmemesi  sonrası  Bakanlık  Kampüsüne kurulduğunun öğrenilmiş olunması,bu durumda çalışanların kendilerini daha da kötü hissetmelerine ve huzursuzluğun artmasına sebep olmuştur.

Bakanlık  çalışanlarının  huzur  içerisinde  hizmet  vermelerini  teminen , anılan baz istasyonunun hizmet  binaları  ve  lojmanların  bulunduğu  ortamın  dışına çıkartılması yönünde çalışmalar yapılması hususunu ve bu çalışmalarda birliğimizin olumlu katkıda bulunmaya hazır olduğunu bilgi ve takdirinize

      arz ederiz.

 

 

 

    Hasan Hüseyin BAYRAM Fehmi KİRAZ
    Genel Başkan Yrd. Genel Başkan

 

İlgisi olabilecek diğer başlıklar
TZYMB E-ÜYE
TZYMB E-ÜYE sistemine http://www.tzymb.org.tr/uye adresinden ulaşabilirsiniz.