Ankara Üniversitesi Rektörü Sn. Cemal TALUĞ’a Ziyaret
9/12/2008
Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi öğretim üyelerinden ve fakülte eski dekanı Cemal TALUĞ’un Ankara Üniversitesi Rektörlüğü’ne atanması münasebetiyle Birlik Yönetim Kurulumuz tarafından Sayın Taluğ’a bir tebrik ziyareti gerçekleştirildi. Birliğimiz Genel başkanı Fehmi KİRAZ başkanlığında gerçekleştirilen ziyarete yönetim kurulumuz eksiksiz katıldı.

Genel Başkan Fehmi Kiraz konuşmasında; Meslektaşlarımız adına hocamızın bu büyük göreve atanmaları dolayısıyla büyük gurur duyduğumuzu, kendilerini tebrik ettiğimizi, yeni görevlerinde Birlik olarak üzerimize düşen ne tür sorumluluk olursa yerine getireceğimizi ifade etti.

Rektör Taluğ ise konuşmasında: “Yıllarca yayın kurulu başkanlığı ve çeşitli kademelerde yöneticiliğini yaptığım Birlik tarafından bu ziyaretin gerçekleştirilmiş olması beni çok mutlu etti. Meslek kuruluşlarının ne kadar önemli olduğunu yakinen biliyorum. Üniversite bilim üretmeli. Ancak bunu meslek kuruluşları ile entegre çalışarak başarabilir.” dedi.

Oldukça sıcak ve samimi bir ortamda geçen sohbette Rektör Taluğ, bu yıl Yüksek Ziraat Enstitüsü’nün kuruluşunun 75. yılının kutlanacağını, geçmişi değerlendirmenin yanında geleceğe yönelik de stratejilerin,  gelecekte tarımın ne olacağının ortaya koyulacağını, bu çalışmalar içerisinde bizlerin de yer alması gerektiğini ifade etti. “Topluluklar tarihleri ile yaşarlar” diyen Taluğ, Ziraat Fakültesi’ne bir müze yaptıklarını, tüm fakültelere bir örnek teşkil ettiğini belirtti.

Sayın Taluğ’a ve ekibine yeni görevlerinde başarılar dileriz.

İlgisi olabilecek diğer başlıklar
TUYAP Ankara Tarım Fuarı 2006 çerçevesinde düzenlediğimiz “Tarım Mekanizasyonundaki Gelişmeler” paneli yapılmıştır.
“TÜRKİYE’DE ÇİFTÇİ ÖRGÜTLERİ” KONFERANSI ANKARA’DA YAPILDI…
ŞUBE BAŞKANLIKLARIMIZ, İL VE KURUM TEMSİLCİLERİMİZ ZİRAİ ÖĞRENİMİN 161. YILDÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ ÇERÇEVESİNDE ANKARA’DA BULUŞTU
Birliğimizin ve Ordu Üniversitesi'nin acı günü
S. Kudret SAYLAM Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğüne atandı
Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesinde Muhteşem Mezuniyet Töreni
Kamusen Toplu Görüşme Çadırını Ziyaret ettik.
Birliğimizden KAMUSEN Toplu Görüşme Çadırı'na ziyaret
Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur YAVAŞ Birliğimizi ziyaret etti.
TZYMB E-ÜYE
TZYMB E-ÜYE sistemine http://www.tzymb.org.tr/uye adresinden ulaşabilirsiniz.