Ankara Üniversitesi Rektörü Sn. Cemal TALUĞ’a Ziyaret
12.09.2008
Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi öğretim üyelerinden ve fakülte eski dekanı Cemal TALUĞ’un Ankara Üniversitesi Rektörlüğü’ne atanması münasebetiyle Birlik Yönetim Kurulumuz tarafından Sayın Taluğ’a bir tebrik ziyareti gerçekleştirildi. Birliğimiz Genel başkanı Fehmi KİRAZ başkanlığında gerçekleştirilen ziyarete yönetim kurulumuz eksiksiz katıldı.

Genel Başkan Fehmi Kiraz konuşmasında; Meslektaşlarımız adına hocamızın bu büyük göreve atanmaları dolayısıyla büyük gurur duyduğumuzu, kendilerini tebrik ettiğimizi, yeni görevlerinde Birlik olarak üzerimize düşen ne tür sorumluluk olursa yerine getireceğimizi ifade etti.

Rektör Taluğ ise konuşmasında: “Yıllarca yayın kurulu başkanlığı ve çeşitli kademelerde yöneticiliğini yaptığım Birlik tarafından bu ziyaretin gerçekleştirilmiş olması beni çok mutlu etti. Meslek kuruluşlarının ne kadar önemli olduğunu yakinen biliyorum. Üniversite bilim üretmeli. Ancak bunu meslek kuruluşları ile entegre çalışarak başarabilir.” dedi.

Oldukça sıcak ve samimi bir ortamda geçen sohbette Rektör Taluğ, bu yıl Yüksek Ziraat Enstitüsü’nün kuruluşunun 75. yılının kutlanacağını, geçmişi değerlendirmenin yanında geleceğe yönelik de stratejilerin,  gelecekte tarımın ne olacağının ortaya koyulacağını, bu çalışmalar içerisinde bizlerin de yer alması gerektiğini ifade etti. “Topluluklar tarihleri ile yaşarlar” diyen Taluğ, Ziraat Fakültesi’ne bir müze yaptıklarını, tüm fakültelere bir örnek teşkil ettiğini belirtti.

Sayın Taluğ’a ve ekibine yeni görevlerinde başarılar dileriz.

İlgisi olabilecek diğer başlıklar
TUYAP Ankara Tarım Fuarı 2006 çerçevesinde düzenlediğimiz “Tarım Mekanizasyonundaki Gelişmeler” paneli yapılmıştır. “TÜRKİYE’DE ÇİFTÇİ ÖRGÜTLERİ” KONFERANSI ANKARA’DA YAPILDI… ŞUBE BAŞKANLIKLARIMIZ, İL VE KURUM TEMSİLCİLERİMİZ ZİRAİ ÖĞRENİMİN 161. YILDÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ ÇERÇEVESİNDE ANKARA’DA BULUŞTU AGROTEC 2007 BAŞLADI... 11.ULUSLARARASI TARIM FUARI VE 2.TARIM ZİRVESİ ANKARA'DA YAPILIYOR... Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur YAVAŞ Birliğimizi ziyaret etti. ANKARA ÜNİVERSİTESİ ZİRAAT FAKÜLTESİ 6. MEZUNLAR BULUŞMASI Vatan Gazetesi Ankara temsilciliği ziyaret edildi. Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesinde Muhteşem Mezuniyet Töreni ANKARA ÜNİVERSİTESİ ZİRAAT FAKÜLTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ SAYIN PROF.DR. EKREM KÜN VEFAT ETMİŞTİR. ANKARA ÜNİVERSİTESİ SU YÖNETİMİ ENSTİTÜSÜ MÜDÜRLÜĞÜNDE YÜKSEK LİSANS Tarımda Örgütlenme Sorunları ve Çözüm Yolları Paneli Ankara'da yapıldı 2013 ANKARA ÜNİVERSİTESİ ZİRAAT FAKÜLTESİ MEZUNİYET TÖRENİ MHP ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI BİRLİĞİMİZİ ZİYARET ETTİ ANKARA ÜNİVERSİTESİ ETKİNLİĞİNE DAVET Ankara Ticaret Odasını Ziyaret TOHUM GELECEĞİMİZDİR KONULU PANEL 13 MAYIS 2017 TARİHİNDE ANKARA'DA YAPILDI Birliğimiz Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğrencilerini iftar yemeğinde buluşturdu. GENEL BAŞKANIMIZ FEHMİ KİRAZ TÜRK TARIM ORMAN SEN 02 NOLU ANKARA ŞUBESİ GENEL KURULUNA KATILDI Ankara Ziraat’te Mezuniyet Coşkusu Birliğimizin ve Ordu Üniversitesi'nin acı günü S. Kudret SAYLAM Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğüne atandı Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesinde Muhteşem Mezuniyet Töreni Birliğimiz Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğrencilerini iftar yemeğinde buluşturdu. Kamusen Toplu Görüşme Çadırını Ziyaret ettik. Birliğimizden KAMUSEN Toplu Görüşme Çadırı'na ziyaret Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur YAVAŞ Birliğimizi ziyaret etti. PANKOBİRLİK Genel Müdürü Sn. Fahrettin TAN Birliğimizi ziyaret etti Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Müsteşarı Sn. Vedat MİRMAHMUTOĞULLARI'na ziyaret Ahmet Koç'a anlamlı ziyaret Genel Başkan Adana Şube Başkanlığımızı Ziyaret Etti Yeni Yönetim Kurulumuz MHP'yi ziyaret etti. Vatan Gazetesi Ankara temsilciliği ziyaret edildi. TZYMB'den TÜRKAV'a ziyaret Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarı Sayın Vedat MİRMAHMUTOĞULLARI​ Birliğimize ziyarette bulunmuştur. Ankara Ticaret Odasını Ziyaret Ganire PAŞAYEVA Birliğimizi Ziyaret etti. A.Ü. Ziraat Fakültesi Dekanını Ziyaret


Bu Habere Ait Yorumlar
Henüz yorum kaydedilmemiş..
LÜTFEN YORUMUNUZU YAZINIZ
Konu
Adınız Soyadınız
E Posta Adresiniz
Yorumunuz
8 * 1 = ?
TZYMB E-ÜYE
TZYMB E-ÜYE sistemine http://www.tzymb.org.tr/uye adresinden ulaşabilirsiniz.