TZYMB 69. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ PANEL: TÜRKİYE’DE SU YÖNETİMİ VE SU HASADI
4/22/2008
Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği 69. Kuruluş Yıldönümünü düzenlediği etkinliklerle kutluyor. Yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde "Türkiye’de Su Yönetimi ve Su Hasadı" konulu bir panel düzenlemiştir. TRT Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Lütfi ŞAHSUVAROĞLU’nun yöneteceği Panele DSİ Genel Müdür Yardımcısı Akif ÖZKALDI, A.Ü.Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr.Yusuf ERSOY YILDIRIM, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Daire Başkanı Hasan DURSUN ve TÜSKOOP-BİR Türkiye Sulama Kooperatifleri Merkez Birliği Başkanı Halis UYSAL panelist olarak katılacaktır. Ayrıca her yıl gerçekleştirilen meslekte 30 yılını doldurmuş meslektaşlarımız için "30 Yıl Hizmet Plaketi" töreni de panelle birlikte yapılacaktır.
 

TÜRK ZİRAAT YÜKSEK MÜHENDİSLERİ BİRLİĞİ 69. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ DÜZENLEDİĞİ ETKİNLİKLERLE KUTLUYOR.

Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği’nin Kuruluşunun 69. yılı münasebetiyle "Türkiye’de Su Yönetimi ve Su Hasadı" konulu bir panel düzenlemiştir. TRT Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Lütfi ŞAHSUVAROĞLU’nun yöneteceği Panele DSİ Genel Müdür Yardımcısı Akif ÖZKALDI, A.Ü.Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr.Yusuf ERSOY YILDIRIM, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Daire Başkanı Hasan DURSUN ve TÜSKOOP-BİR Türkiye Sulama Kooperatifleri Merkez Birliği Başkanı Halis UYSAL panelist olarak katılacaktır.

 “Türkiye’de Su Yönetimi ve Su Hasadı” konulu panele ve  Meslekte 30 Yıl Hizmet Plaketi törenine teşriflerinizi dileriz.

 

Dr. Ahmet ERDURMUŞ

Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği

Genel Başkanı

Yönetim Kurulu Adına

 

Tarih: 29 Nisan 2008

Saat: 09:30

Yer: TOBB Toplantı Salonu

Atatürk Bulvarı No:149

Bakanlıklar/ANKARA

 

 
TÜRK ZİRAAT YÜKSEK MÜHENDİSLERİ BİRLİĞİ

Türkiye’nin ilk sivil toplum kuruluşlarından olan Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği; Adana, Antalya, İzmir, İstanbul, Konya, Samsun ve Şanlıurfa Şube Başkanlıkları, hemen hemen her ilde bulunan İl Temsilcilikleri ve 3222 üyesi ile halen Ülkemizin en güçlü sivil toplum kuruluşudur.

Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın başlangıç kısmında  belirtilen  temel  ilkeler  doğrultusunda ülke ziraatının ilerleme ve gelişmesi için ilmi, fikri ve tatbiki çalışmalar yapmak, üyelerin sosyal, kültürel, ekonomik ve mesleki gelişmelerini sağlamak ve ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 29 Nisan 1939 tarihinde Ankara’da kurulmuştur.

 

Türkiye’de kurulan ilk mesleki  kuruluş  olma  ayrıcalığına sahip Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği”nin adı “Türk Ziraat Mühendisleri Birliği’ iken 1942 yılında değiştirilerek bugünkü halini almıştır.

Birliğimiz 11.08.1971 tarih ve 7/2906 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile kamu yararına çalışan derneklerden sayılmıştır.

 

TZYMB 69 yıldır faaliyetlerini aralıksız olarak sürdürmektedir. Bu süre içerisindeki bütün  çalışmalarını  yukarıda belirtilen ana  hedefler  doğrultusunda;  Ziraat  ve  Ziraat Mühendisliği alanında araştırmalar yapmak, ilim adamlarına ve konu uzmanlarına tarım ve tarımla ilgili değişik konularda raporlar hazırlatmak, anayasamızın öngördüğü şekilde tarımsal konularda görüş belirtmek, tarım işletmelerinin ekonomik ve verimli çalışabilmeleri için öğreticilik  ve danışmanlık  hizmetleri vermek, ziraat mühendisleri arasında  birlik  ve beraberliği  sağlamak, üyelerin eğlenme, dinlenme, gezi ve  benzeri  ihtiyaçlarını gerçekleştirme ve ziraat mühendislerinin mesleki gelişmelerinin sağlayacak her türlü İmkânları hazırlamak gibi faaliyetleri yürütmüş ve halen yürütmektedir.

 

İlgisi olabilecek diğer başlıklar
TZYMB ANTALYA ŞUBE GENEL KURULU YAPILDI
TZYMB KONYA ŞUBESİ İSTİŞARE TOPLANTISI YAPTI
TZYMB 68. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ PANEL: TARIMDA DESTEKLEMELER
TZYMB 68. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ PANEL: TARIMDA DESTEKLEMELER
69.KURULUŞ YILDÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ:“MESLEKTE 30 YIL HİZMET PLAKETİ”
CUMARTESİ SOHBETİ: KURULUŞUNUN 75.YILINDA YÜKSEK ZİRAAT ENSTİTÜSÜ..
ŞUBE BAŞKANLIKLARIMIZ, İL VE KURUM TEMSİLCİLERİMİZ ZİRAİ ÖĞRENİMİN 161. YILDÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ ÇERÇEVESİNDE ANKARA’DA BULUŞTU
TZYMB 68. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ PANEL: TARIMDA DESTEKLEMELER
ZİRAİ ÖĞRENİMİN 162. YILDÖNÜMÜNDE ZİRAAT MÜHENDİSLİĞİNİN DURUMU
ŞUBE BAŞKANLIKLARIMIZ, İL VE KURUM TEMSİLCİLERİMİZ ZİRAİ ÖĞRENİMİN 161. YILDÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ ÇERÇEVESİNDE ANKARA’DA BULUŞTU
TZYMB 68. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ PANEL: TARIMDA DESTEKLEMELER
69.KURULUŞ YILDÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ:“MESLEKTE 30 YIL HİZMET PLAKETİ”
PANEL:ZIRAAT MUHENDISLERININ ISTIHDAMINDA YENI UFUKLAR
Panel:Tarım Mekanizasyonundaki Gelişmeler
TUYAP Ankara Tarım Fuarı 2006 çerçevesinde düzenlediğimiz “Tarım Mekanizasyonundaki Gelişmeler” paneli yapılmıştır.
“TÜRKİYE’DE ÇİFTÇİ ÖRGÜTLERİ” KONFERANSI ANKARA’DA YAPILDI…
GELENEKSEL CUMARTESİ SOHBETLERİ-TÜRKİYE’DE TOHUM SERTİFİKASYONU
BİRLİK YÖNETİMİNDEN BAHÇELİ’YE ZİYARET
ANKARA ÜNİVERSİTESİ SU YÖNETİMİ ENSTİTÜSÜ MÜDÜRLÜĞÜNDE YÜKSEK LİSANS
TÜRK ZİRAAT YÜKSEK MÜHENDİSLERİ BİRLİĞİ "TÜRK MÜZİĞİ KOROSU" NUN ŞEF SUAT YILDIRIM YÖNETİMİNDE VERECEĞİ KONSERİ ONURLANDIRMANIZI RİCA EDERİZ.
TZYMB E-ÜYE
TZYMB E-ÜYE sistemine http://www.tzymb.org.tr/uye adresinden ulaşabilirsiniz.