RAMAZAN BAYRAMI KUTLU OLSUN...
10/10/2007
Bağışlanma ve Rahmet, Sıhhat ve Kuran ayı olan üç ayların sonuncusu Mübarek Ramazan ayını geride bıraktığımız şu günlerde hüzünle karışık bir neşe içerisindeyiz. İnsanların yüce duygularının coştuğu, yardımlaşma ve kaynaşma, sevgi ve saygı, hoşgörü ve sabır duygularının alabildiğine canlandığı bu güzel iklimin bayramdan sonra da devam etmesi herkesin ortak dileği… Bu güzel davranışlarımızı devam ettirmek biz insanların elinde.. Aslında bu bir manada birbirimize karşı olan görevimiz…

   

Bayram sevincimizin yanındaki hüznümüz son dönemlerde maalesef artarak devam etme eğiliminde olan malum acı olaylardan kaynaklı olup buna karşın kalplerimiz bugünlerde birbirimize daha yakın olma, birbirimizi daha iyi anlama ve birbirimize daha sıkı sarılma arzusuyla çarpmaktadır.

 

Bu vesile ile bazı hususları yeniden dosta düşmana hatırlatmakta yarar bulunmaktadır. Bilinmelidir ki...! Türk’ün ve onun ruhunda kardeşlik, barış, hoşgörü ve insanlık dolu olan ezeli ve ebedi yüce Devletinin tarih boyunca süregelen “Ateşle imtihanı” devam etmektedir ve edecektir..! Bu imtihanda Türk Milleti’nin yine en güzel sonucu alarak alnı açık başı dik olarak yoluna devam edeceğinden kimsenin şüphesi yoktur. Ancak bugün bu imtihanı hep beraber vermek zorunda olan Türk Milletinin aziz evlatları her zamankinden daha bilinçli, daha kararlı ve daha azimli olmak zorundadırlar.  Yüce Allah (c.c.) bizlere bu imtihanda azim, sabır, güç ve başarılar nasip etsin. (Amin)

 

Bu duygular içerisinde Mübarek Ramazan Bayramının Milletimize, Devletimize ve tüm insanlığa hayırlara vesile olmasını Yüce Allah (c.c.)’tan niyaz eder, Vatanı ve Milleti uğruna can veren aziz şehitlerimiz ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anarız.

Bayramlaşma; 13 Ekim  2007 Cumartesi günü saat 12:00’de TZYMB Lokalinde yapılacaktır...  

İlgisi olabilecek diğer başlıklar
Türk-İslam Dünyasının Kadir Gecesi ve Ramazan Bayramını kutlarız
Ramazan Bayramınızı Tebrik Ederiz
Ramazan Ayında ve Bayramda Bir Aradaydık
19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN..
MÜBAREK KURBAN BAYRAMI KUTLU OLSUN..
NEVRUZ BAYRAMI KUTLU OLSUN...
14 Mayıs Dünya Çiftçiler Gününü kutluyoruz!...
Mübarek Miraç Kandili kutlu olsun...
Mübarek Berat Kandilini kutluyoruz
Birliğimiz daim olsun..
Mübarek Miraç Kandili kutlu olsun...
Mübarek Kurban Bayramı ve Yeni Yılınız Kutlu Olsun
TZYMB E-ÜYE
TZYMB E-ÜYE sistemine http://www.tzymb.org.tr/uye adresinden ulaşabilirsiniz.