ÜRETİM POTANSİYELİMİZİ HAREKETE GEÇİRMELİYİZ
Genel Merkez Haberleri Tanzim satışlarının bu şekilde yapılmasına genel manada karşı olduklarını belirten Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği Genel Başkanı Fehmi Kiraz, meyve ve sebzede üreticiler birliğinin çatısı altında 5-6 tane üretici olursa özellik Bursa, İzmir, Antalya, Mersin ve Adana'da üyelerinden aldığı sebzeleri getirip özellikle satış yerleri kurarak pazarcılara, manavlara satılması halinde ticarette fiyat regülasyonu olacağını söyledi. Yıllardan beri aynı şeyi söylediklerini belirten Kiraz, “bakliyata gelirsek aynı şeyi düşünüyorum. Özellikle çiftçilere destek verilmesi gerekiyor. Aracılar çok fazla var ise işte bakliyatta daha çok tekelleşme var özellikle birkaç kişi topluyor. Ama esas mesele girdilerin pahalılığı. Tarımda çiftçilerin kullandığı mazot, gübre, tohum, kimyasal ilaç, elektrik, işçilik bunların pahalılığı üretimden kar edememenin sebebidir” diye konuştu.
Taziye: Ozan Arif hayatını kaybetti!
Genel Merkez Haberleri Sev barışı, sev dirliği,
Aşk bil vatanperverliği,
Hayalinde TÜRK BİRLİĞİ,
Gönlünde hep TURAN olsun ...

Ülkücü camianın güçlü sesi, Türk Milliyeti’nin Yiğit Ozan’ı, çağımızın Dede Korkut'u Ozan Arif'e Allahtan rahmet, sevenlerine başsağlığı dileriz..
09 ŞUBAT 2019 CUMARTESİ SOHBETİ PROF.DR. NEŞET ARSLAN
Genel Merkez Haberleri Geleneksel Cumartesi sohbetlerinde bu haftanın konusu "GÜNDEMDEKİ BİTKİ: KENEVİR" ele alındı. Prof.Dr. Neşet ARSLAN konu hakkında üyelerimize bilgiler aktardı.
KANAL B GÜNCEL 04.02.2019
Genel Merkez Haberleri Genel Başkanımız Fehmi KİRAZ, Kanal B'de Emre SAKLICA'nın hazırlayıp sunduğu Güncel programı'na konuk oldu.
CUMARTESİ SOHBETLERİNDE
Genel Merkez Haberleri TZYMB KONFERANS Geleneksel olarak Cumartesi günlerinde yapılan sohbetin bu haftaki konuğu Prof. Dr. Neşet ARSLAN. Tüm üyelerimiz bu sohbete davetlidir. Sohbet 09 Şubat 2019 tarihinde Saat 14.00 da TZYMB Prof. Dr. Orhan DÜZGÜNEŞ toplantı salonunda yapılacaktır. "GÜNDEMDEKİ BİTKİ: KENEVİR" konulu bu haftaki Cumartesi sohbetine davetlisiniz...
CUMARTESİ SOHBETLERİNDE ZİRAAT MÜHENDİSİ TUNCER KALKAY KONUK
Genel Merkez Haberleri TZYMB KONFERANS Geleneksel olarak Cumartesi günlerinde yapılan sohbetin bu haftaki konuğu Kırım Derneği Önceki Dönem Genel Başkanı Ziraat Mühendisi Tuncer KALKAY. Tüm üyelerimiz bu sohbete davetlidir. Sohbet 02 Şubat 2019 tarihinde Saat 14.00 da TZYMB Prof. Dr. Orhan DÜZGÜNEŞ toplantı salonunda yapılacaktır. "KISKAÇTAKİ KIRIM" konulu bu haftaki Cumartesi sohbetine davetlisiniz...
19 OCAK 2019 CUMARTESİ SOHBETİ
Genel Merkez Haberleri Geleneksel Cumartesi sohbetlerinde bu haftanın konusu "DOĞU TÜRKİSTAN" ele alındı. Prof.Dr. Abdülreşit KARLUK konu hakkında üyelerimize bilgiler aktardı.
CUMARTESİ SOHBETLERİNDE PROF.DR. ABDÜLREŞİT CELİL KARLUK VE DOÇ.DR. ERKİN EMET KONUK
Genel Merkez Haberleri TZYMB KONFERANS Geleneksel olarak Cumartesi günlerinde yapılan sohbetin bu haftaki konuğu Prof Dr. Abdülreşit Celil KARLUK ve Doç.Dr. Erkin EMET. Tüm üyelerimiz bu sohbete davetlidir. Sohbet 19 Ocak 2019 tarihinde Saat 14.00 da TZYMB Prof. Dr. Orhan DÜZGÜNEŞ toplantı salonunda yapılacaktır. "DOĞU TÜRKİSTAN" konulu bu haftaki Cumartesi sohbetine davetlisiniz... Fehmi KİRAZ Genel Başkan Yönetim Kurulu Adına
12 OCAK 2019 CUMARTESİ SOHBETİ
Genel Merkez Haberleri Geleneksel Cumartesi sohbetlerinde bu haftanın konusu "SU KAYNAKLARININ ETKİN KULLANIMI VE MİLLİ SU PROJESİ ele alındı. Birliğimiz Üyesi Celil ÇALIŞ konu hakkında üyelerimize bilgiler aktardı.
CUMARTESİ SOHBETLERİNDE CELİL ÇALIŞ KONUK
Genel Merkez Haberleri Geleneksel olarak Cumartesi günlerinde yapılan sohbetin bu haftaki konuğu üyemiz Celil ÇALIŞ. Tüm üyelerimiz bu sohbete davetlidir. Sohbet 12 Ocak 2019 tarihinde saat 14.00 da TZYMB Prof. Dr. Orhan DÜZGÜNEŞ toplantı salonunda yapılacaktır. "SU KAYNAKLARININ ETKİN KULLANIMI VE MİLLİ SU PROJESİ" konulu bu haftaki Cumartesi sohbetine davetlisiniz...
TARIM ÜRÜNLERİ FİYATLARININ DALGALANMASI, ÜRETİM VE PAZARLAMA DURUMU RAPORU
Genel Merkez Haberleri Türk Ziraat Mühendisleri Birliği Vakfına ve kamuoyuna Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliğimizin hazırladığı "Tarım Ürünleri Fiyatları Dalgalanması, Üretim ve Pazarlama" Raporu aşağıdaki linkten takip edebilirsiniz.
TZYMB İSTANBUL ŞUBESİ 10. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI DUYURUSU
Şube Haberleri Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği (TZYMB) Derneği İstanbul Şubesi 10. Olağan Genel Kurul Kongresi 10 Şubat 2019 tarihinde saat: 10.00'da İstanbul Şubesinde yapılacaktır. Çoğunluk Sağlanmadığı taktirde 17.02.2019 tarihinde aynı yer ve saatte yapılacaktır. Üyelere duyurulur.
"TARIM ÖĞRENİMİNİN 173. YILI KUTLAMALARI
Genel Merkez Haberleri "Tarım Öğretiminin 173. Yılı" Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Ziraat Fakültesi tarafından törenlerle kutlandı. Tören kutlamalarını aşağıdaki linklerden takip edebilirsiniz.
KANAL B GÜNCEL 31/12/2018
Genel Merkez Haberleri Genel Başkanımız Fehmi KİRAZ, Kanal B'de Emre SAKLICA'nın hazırlayıp sunduğu Güncel programı'na konuk oldu.
TARIM HAVZALARI DESTEKLEME MODELİ
Genel Merkez Haberleri Geleneksel Cumartesi sohbetlerinde bu haftanın konusu "Tarım havzaları destekleme modeli" ele alındı. Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü Tarım Havzaları Dairesi Koordinatörü Nejdet ÇAYLAN konu hakkında üyelerimize bilgiler aktardı.
CUMARTESİ SOHBETLERİNDE NEJDET ÇAYLAN KONUK
Genel Merkez Haberleri Geleneksel olarak Cumartesi günlerinde yapılan sohbetin bu haftaki konuğu Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü Tarım Havzaları Dairesi Koordinatörü Nejdet ÇAYLAN. Tüm üyelerimiz bu sohbete davetlidir. Sohbet 22 Aralık 2018 tarihinde saat 14.30 de TZYMB Prof. Dr. Orhan DÜZGÜNEŞ toplantı salonunda yapılacaktır. "TARIM HAVZALARI DESTEKLEME MODELİ" bu haftaki Cumartesi sohbetinde ele alınacaktır.
TARİHSEL SÜREÇ İÇERİSİNDE SİYASET
Genel Merkez Haberleri Geleneksel Cumartesi sohbetlerinde bu haftanın konusu "Tarihsel Süreç İçerisinde Siyaset" ele alındı. Prof.Dr. Özcan YENİÇERİ konu hakkında üyelerimize bilgiler aktardı.
CUMARTESİ SOHBETLERİNDE PROF.DR. ÖZCAN YENİÇERİ KONUK
Genel Merkez Haberleri Geleneksel olarak Cumartesi günlerinde yapılan sohbetin bu haftaki konuğu Prof. Dr. Özcan YENİÇERİ Tüm üyelerimiz bu sohbete davetlidir. Sohbet 15 Aralık 2018 tarihinde saat 14.00 de TZYMB Prof. Dr. Orhan DÜZGÜNEŞ toplantı salonunda yapılacaktır. "TARİHSEL SÜREÇ İÇERİSİNDE SİYASET" bu haftaki Cumartesi sohbetinde ele alınacaktır.
12 ARALIK 2018 TZYMB ÇARŞAMBA KONFERANSI
Genel Merkez Haberleri "ANADOLU ALEVİLİĞİ" konulu Çarşamba Konferansı konuğu Mehmet KAYTANBIYIK Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği Prof.Dr. Orhan DÜZGÜNEŞ toplantı salonunda yapılan Çarşamba Konferansında konuğumuz davetlilere önemli bilgiler verdi.
TARIM MASASI
Genel Merkez Haberleri Genel Başkanımız Fehmi KİRAZ, Recep CİNGÖZ'ÜN hazırlayıp sunduğu Tarım Masası Programına telefonla katılım sağlamıştır.
Genel Sekreterimiz Fikri KAYA Türkiye Gazetesinde
Genel Merkez Haberleri Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği Genel Sekreteri Fikri KAYA Türkiye Gazetesi muhabiri Sefa BİLGİTEKİN ile Gıda Fiyatlarının Düşmesi Kooperatif Kanununda Saklı haberi yayınlanmıştır.
DÜNYA TOPRAK GÜNÜ
Genel Merkez Haberleri İnsanoğlunun yaşaması için hava, su, gıda gibi en önemli maddelerden biri de topraktır. Toprak beslenmemiz için gıdanın üretilmesinde temel yapı taşlarından biridir. Hergün üzerinde yürüdüğümüz toprağın bir santimetresinin oluşması için binlerce yıl gerekmektedir. Bugün Toprak Günüdür. Toprağımızın kıymetini ve önemini onu kaybetmeden, kirletmeden bilmek özellikle bir Ziraat Mühendislerin görevidir. Tüm Tarım Camiasinın ve Meslektaşlarımızın Toprak Günü sadece bugüne özgü değil tüm zamanlar için kutluyoruz.
DÜNYA MÜHENDİSLER GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN
Genel Merkez Haberleri DÜNYA MÜHENDİSLER GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN. MÜHENDİSLER BİR ÜLKEYİ KALKINDIRACAK OLAN EN ÖNEMLİ MESLEKTİR. HAKETTİĞİ DEĞERİ ALMALIDIR. BUNUN İÇİN HER TÜRLÜ KAMUOYUNU OLUŞTURMAMIZ GEREKİR.
28 KASIM 2018 TZYMB ÇARŞAMBA KONFERANSI
Genel Merkez Haberleri "Bitkisel Madencilik konulu Çarşamba Konferansı konuğu Üyemiz Dr.Gürbüz MIZRAK Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği Orhan DÜZGÜNEŞ toplantı salonunda yapılan Çarşamba Konferansında konuğumuz davetlilere önemli bilgiler verdi.
KANAL B GÜNCEL 23/11/2018
Genel Merkez Haberleri
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28
TZYMB E-ÜYE
TZYMB E-ÜYE sistemine http://www.tzymb.org.tr/uye adresinden ulaşabilirsiniz.
İNTERNET - BASINDA TARIM